archive29 Maj, 2020 - 23:09

Lajme

Aksident në qendër të Prishtinës

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pak më parë në qendër të Prishtinës. Saktësisht aksidenti ndodhi tek Mensa e Studentëve, teksa nuk dihet për persona të lënduar. Në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe ekipet emergjente, teksa duhet përkujtuar që gjatë këtyre ditëve sa pati edhe reshje shiu është...
Lajme

Konfirmohen 12 raste të reja me koronavirus

Janë konfirmuar edhe 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook. “Sot më 29 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 311 mostra të marra...
Lajme

“AKR-ja nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re”

AKR-ja ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re. Këtë e ka konfirmuar këshilltari i kryetarit të kësaj partie, Jetlir Zyberaj. Ai në Facebook ka shkruar se AKR-ja do të jetë në opozitë. “AKR nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re. Do të jetë...
Lajme

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, reagon Albin Kurti

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka komentuar vendimin e mbrëmshëm të Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi, shkruan IndeksOnline. Kurti ka thënë se ky vendim është i padrejtë dhe i papranueshëm. Kryeministri në detyrë shtoi se “Në vend se të bëjë interpretim të Kushtetutës, Gjykata duket se...
1 2
Page 1 of 2