archive28 Maj, 2020 - 22:57

Lajme

Vjen dhe reagimi i Thaçi’t, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese ka vendosur që t’i japë të drejtë presidentit Hashim Thaçi rreth dekretit për mandatarin e Qeverisë. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë përmes një postimi në Facebook, që e mirëpret këtë vendim, pasi sipas tij, çdo hap që ka ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën...
Lajme

Sekretarja e PSD’së analizon paraqitjen e Kurtit, truprojat, kamerat: Big Brother is watching you!

Sekretarja e PSD-së, Teutë Rrusta ka kritikuar veprimin e sotëm të kryeministrit në detyrë Albin Kurti, i cili derisa në sheshin “Skenderbeu” po protestohej, doli për t’i përshëndetur protestuesit nga ballkoni i Qeverisë. Rrusta ka thënë se me këtë gjest, Kurti është treguar autoritar, shkruan Reporteri. Ajo është fokusuar tek...
Lajme

Sulmohet sërish Gazeta Insajderi, ja kënd e akuzon Parim Olluri

Sot rreth orës 19:00, Gazeta Insajderi është sulmuar sërish, kësaj radhe faqja e saj zyrtare në facebook. Drejtori i Insajderit, Parim Olluri, përmes një postimi në profilin e tij në facebook, ka akuzuar Florim e Ardian Alajn, të dytë sipas Ollurit të mbështetur nga nga Haki Abazi e Xhelal Sveçla,...
Lajme

Vitia tregon se kur do t’i hap Kosova kufijtë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se janë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe se lidhur me hapjen e kufijve tokësorë do të dalin me një njoftim pas datës 1 qershor, kur edhe fillon faza e tretë e lehtësimit të masave. “Ne...
1 2
Page 1 of 2