archive27 Maj, 2020 - 14:34

Lajme

Mali i Zi pret turistët, këto do të jenë çmimet

Pas 20 ditësh pa asnjë rast me koronavirus, Mali i Zi deklaroi të dielën mbylljen e gjendjes epidemike duke u bërë shteti i dytë në Evropë, pas Ishujve Faroe, që del nga pandemia. Në fillim të qershorit Mali i Zi pritet të rihapë kufijtë me Shqipërinë, Kroacinë, Slloveninë, Austrinë, Gjermaninë,...
Op/Ed

Kissingeri ndër ne

Nga Veton Surroi Shumica e kosovarëve nuk e sollën kapjen e shtetit, por shumica e kosovarëve lejuan që shteti të kapej. Fakti që kapësit simbolizohen nga varfëria mendore e H.Thaçit nuk flet aq për epërsinë e kapësve sa për dobësinë e shoqërisë. 1. Ka ditë që po lexoj disa libra...
Lajme

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur në Prishtinë. Sipas Policisë, mbrëmë rreth orës 23:00 është raportuar se një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jete. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku. “Me vendim të prokurorit, turpi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë...
Sporti

Bylbyl Sokoli aderon në këtë subjekt politik

Karrigia e Bylbyl Sokolit nuk do të jetë më në bankinat e stadiumeve të futbollit, por brenda organeve të një subjekti politik. Trajneri i futbollit ka vendosur të ndërrojë fushën e sportit me atë të politikës. Insporti, nga burimet e saj ka mësuar se Bylbyl Sokoli brenda ditëve të ardhshme...
Fun

Tenton t’ia heq kokën derrit, por i ndodh më e keqja

Fermeri, i veshur në xhinse, një këmishë dhe me një kapuç, shihet duke iu afruar derrit për të ia hequr kokën. Ai merr hov me sëpatë për ta goditur atë, mirëpo çfarë i ndodhë atij është krejtësisht e pabesueshme. Shikojeni më poshtë videon që Daily Mail e sjellë për ju,...
1 2 3
Page 2 of 3