archive27 Maj, 2020 - 23:16

Lajme

Haxhiu paralajmëron padi kundër Thaçit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka paralajmëruar se do të dorëzojë në prokurori një padi kundër presidentit të vendit, Hashim Thaçi për deklaratën e tij të bërë sonte gjatë intervistës në RTV Dukagjini. Haxhiu tha se Thaçi është president shpifës, i cili do të përgjigjet për akuzat e bëra ndaj...
Lajme

Nuk ka stabilizim të motit, qershori nis me reshje shiu

Moti i freskët dhe me shi do të vazhdojë në Kosovë deri në ditët e para të qershorit. Fusha të fuqishme anticiklonike që janë shtrirë mbi Evropën Perëndimore e deri në Skandinavi, kanë shtyrë fusha jostabile dhe masa më të freskëta ajrore polare në rajonin tonë, bën të ditur Prishtina...
Lajme

Vendim/ Nga 30 maji hiqen të gjitha karantinat në Kosovë

Me të shfaqur rastet e para me COVID-19 në Kosovë, institucionet përgjegjëse ndërmorën masa të shumta në mënyrë që të parandalohet përhapja edhe më e madhe e këtij virusi. Kësisoj Qendra e Studentëve në Prishtinë u shndërrua në karantinë, ku të gjithë të riatdhesuarit nga vendet e huaja futeshin për...
Sporti

Katër raste me COVID-19 në futbollin Anglez

Katër raste me COVID-19 janë konfirmuar te tri skuadra të Premierligës. Premierliga përmes një komunikate ka bërë të ditur se kanë dalë rezultatet e testimeve të raundit të tretë për COVID-19, ku katër raste janë pozitive, përcjell lajmi.net. Në njoftim thuhet se më 25 dhe 26 maj janë bërë 1008...
Lajme

Angela Merkel vjen edhe me një njoftim të rëndësishëm

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë të mërkurën se duhet të bëhet e qartë se pandemia e koronavirusit nuk ka mbaruar dhe se masat bazë si distanca sociale e maskat ende janë të nevojshme. “Nuk është larguar. Virusi është ende aty”, ka thënë Merkel, duke shtuar se është e rëndësishme...
1 2 3
Page 1 of 3