archive25 Maj, 2020 - 23:14

Lajme

Vitia: Nga kjo ditë hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak të pandemisë COVID-19. Vitia thotë se ashtu siç është premtuar sot është bërë rishikimi...
Biznes

Bankat në Kosovë të gatshme për të dhënë kredi, ja kur fillojnë

Në fazën e rimëkëmbjes ekonomike e cila pritet të fillojë javën e ardhshme do të luaj rol të rëndësishëm edhe sektori bankar. Nga Shoqata e Bankave të Kosovës (ShBK) thotë se e tërë pako fiskale do të kalojë nëpërmjet sektorit bankar, andaj kërkohet të përdoren kapacitetet për të mundësuar likuiditet...
Lajme

Mjeku kosovar: Është koha t’i bëjmë testet sterologjike, ja pse!

Mjeku kosovar Visar Berisha, duke komentuar situatën e tanishme rreth pandemisë e koronavirusit, ka thënë se asgjë nuk ka marrë fund, vetëm se kemi ndërruar faqe. Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se tani duhen bërë testet serologjike përmes të cilave tregohet numri i njerëzve të imunizuar ndaj virusit,...
Sporti

Skuadra franceze futet në garë për Vedat Muriqin

Edhe një skuadër është shtuar në listën që kërkojnë shërbimet e sulmuesit Vedat Muriqi. Pas shumë klubeve nga Premierliga e Serie A, interesim për shtatlartin ka shfaqur edhe Rennes në Francë. Forma e mirë që ka treguar Muriqi me fanellën e Fenerbahçes ka bërë që vlera e tij të rritet...
1 2
Page 1 of 2