archive23 Maj, 2020 - 23:34

Lajme

Gjermania ndryshon ligjin e punës, lajm i mirë për punëtorët!

Shpërthimi i koronavirusit në disa thertore detyroi qeverinë gjermane të vendosë që prej fillimit të vitit 2021 të mos ketë më kontrata si ato të tanishmet në industrinë e mishit. Fuqia e lirë punëtore nga Polonia dhe Rumania është përballur për një kohë të gjatë me kushte të rënda jete,...
Lajme

Presidenti Steinmeier: Gjermania e vendosur t’i ndalojë sulmet ndaj myslimanëve, uron Fitër Bajramin në tri gjuhë..!

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka siguruar qytetarët myslimanë të vendit të tij se urrejtja raciste në rritje dhe dhuna e ekstremistëve të djathtë nuk do të tolerohen nga shteti dhe shoqëria demokratike. Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka publikuar në gjuhët turqisht, anglisht dhe arabisht një mesazh me rastin...
Shkencë

Po ndodh edhe kjo, fusha magnetike e Tokës po dobësohet

Shkencëtarët kanë bërë një zbulim tronditës – fusha magnetike e Tokës po dobësohet. Ajo është jetike për jetën në planetin tonë, sepse na mbron nga rrezatimi kozmik dhe grimcat e ngarkuara që lëshon dielli. Ekspertët kanë zbuluar mes Afrikës dhe Amerikës së Jugut një rajon të madh me intensitet magnetik...
Shëndeti

Vaksina kundër coronavirusit mund të vijë në kohë rekord

Laboratorët në të gjithë botën janë optimistë se do të jenë gati diku vitin tjetër, diçka që nuk është parë kurrë më parë në historinë e shkencës. Si pjesë e një projekti kërkimor mjekësor pothuajse të pakrahasueshëm për ambicien dhe qëllimin e tij, vullnetarët në të gjithë botën po përvjelin...
ShowBiz

Flet ‘Shqiponja’: Ja pse e bëra tattoo figurën e Thaçit

Studio e tatuazhave ”Enotatto”, ka postuar në rrjetin e tyre në Instagram një krah të një femre, e cila ka bërë tatuazhë fytyrën e Presidentit, Hashim Thaçi. Indeksonline ka arritur të kontaktoj me femrën që e ka bërë tatuazh presidentin e Kosovës. Ajo është Suzana Tahiri. Arsyeja se pse e...
ShowBiz

Aktorja e njohur turke nuk njihet me ndryshimin e fundit

Aktorja Meryem Uzerli (Hyrremi) ka marrë shumë famë në vendin tonë me rolin e saj në serialin historik “Sulltani i Madhërishëm”. Ky prodhim i suksesshëm vazhdon të ndiqet edhe sot e kësaj dite e të transmetohet në shumë vende të botës. Aktualisht në vendin tonë po transmetohet në Tv Klan....
1 2
Page 1 of 2