archive22 Maj, 2020 - 21:38

Lajme

Grupi Marakli t’Shpijave e bën me shtëpi një familje në Drenas

Grupi Marakli t’Shpijave për nderë të festës së Kurban Bajramit ka bërë me shtëpi familjen e Fadil Hysenajt. Ky grup në rrjetin social Facebook përmes një postimi ka thënë së për ndertimin e shtëpis për familjen Hysenajt kanë dhënë kontribut shumë persona ku gjatë ditës së nesërmE do t’i bëjnë...
Lajme

Ahmeti propozoi të hiqen oraret e lëvizjes, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë – kjo është përgjigja e Ministrisë së Shëndetësisë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dha dje disa propozime për hapje më të madhe të vendit, pas rënies drastike të rasteve me coronavirus. Ai dha disa ide dhe ato u mirëpritën nga ndjekësit e tij. Në Ministrinë e Shëndetësisë thonë se shume prej këtyre propozimeve ndodhin në qershor, kur fillon...
Lajme

Kurti tregon sa ka kontribuar diaspora në fondin emergjent

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë financiare, Kurti ka thënë se diaspora ka një rëndësi shumë të madhe për Republikën...
Lajme

Për Ramazan djali i Khashoggit fal vrasësit e babait

Djali i gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi ka lëshuar një deklaratë ku i falë vrasësit e tij. Khashoggi, një kritik i njohur i qeverisë saudite, ishte vrarë brenda konsullatës së mbretërisë në Stamboll të Turqisë, në tetor 2018. Zyrtarët sauditë thonë se vdekja e tij ishte rezultat i një “operacioni...
Lajme

A po i jep coronavirusi fund rendit të vjetër botëror?

Vendet më të mëdha evropiane besojnë se faza më e keqe e një pandemie është pas tyre, me një dozë të mirë shqetësimi për një valë të dytë të mundshme që mund të pasojë pasi jeta të kthehet në normalitet. Por përveç valës së dytë epidemiologjike, Evropa dhe Perëndimi janë...
1 2
Page 1 of 2