archive21 Maj, 2020 - 22:47

Lajme

Thaçi godet Kurtin: Ai e di që unë e di se e ka sajuar kërcënimin, kam kërkuar të nisin hetimet për organizatën që s’ekziston

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se është konsultuar me organet e sigurisë për mbrojtjen e Kosovës rreth pretendimeve të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti se është kërcënuar nga një organizatë, shkruan Gazeta Metro. Thaçi në Rubikon ka thënë se nga të dhënat zyrtare të shtetit ka mësuar se...
Lajme

Sonte vetëm 1 rast me Covid-19

Sot më 21 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, është konfirmuar 1 rast. Rasti pozitiv është rast kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 1 rast...
Lajme

Ja kur dalin pensionet

Ministria e Financave dhe Transfereve ka njoftuar se ka ekzekutuar pagesën e të gjitha skemave pensionale dhe sociale për më shumë se 310 mijë përfitues, disa ditë para kohës së rregullt për shkak të situatës së pandemisë dhe në respekt të festës së Bajramit të Madh. Në një njoftim për...
Lajme

BIK ka marrë vendim të pa pritur për namazin e Bajramit

Këtë vit nuk do të ketë fare falje të Namazit të Fitër Bajramit, shkaku i pandemisë COVID-19. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Sekretari i Përgjithshëm i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu. Ai nuk ka komentuar fare idetë që namazi të falet në stadion, shesh ose që për...
Lajme

Fillon pagesa për përfituesit e Pakos Fiskale Masa 15

Ministria e Financave dhe Transfereve njofton se ka urdhëruar ekzekutimin e pagesave sipas vendimit të Qeverisë për Pakon Emergjente Fiskale, Nr. 01/19, dhe vendimit të Ministrit të Financave dhe Transfereve, Nr. 31/2020, përkatësisht masën 15 për 5,559 përfitues, pas verifikimit të një pjese të aplikacioneve dhe aprovimit të tyre. Gjithashtu,...
Lajme

Diplomatja bullgare jep disa teori për marrëveshjen Kosovë-Serbi!

Ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, në një diskutm të organizuar nga ECFR ( European Council on Foreign Relations) ka folur për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, idenë e korrigjimit të kufijve, rezultatin e mundshëm final të dialogut dhe parimet mbi bazën e të cilave po zhvillohen...
1 2 3
Page 1 of 3