archive20 Maj, 2020 - 23:14

Lajme

14 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) sapo ka publikuar bilancin e raste të reja me koronavirus në vend. Nga 208 personat e testuar për COVID-19, 14 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë, sot janë shëruar edhe 3 persona, që e çojnë në 772 numrin e të shëruarve. Deri...
Lajme

Avokati kosovar falet mbi flamurin amerikan

Besimtarët myslimanë, para se ta nisin faljen e namazit, para vetes shtrojnë një sexhade mbi të cilën kryejnë lutjet drejtuar Allahut. Zakonisht kjo sexhade është e veçantë dhe përmban simbole të fesë islame si identifikim i asaj se çka përfaqëson edhe ai që kryen këtë ritual. Por, një avokat nga...
Lajme

Fundi i Koronavirusit në Kosovë

Virusi vdekjeprurës në Kosovë tanimë ka marrë teposhtën. Në vend tanimë janë të shëruar 769 persona të infektuar me Covid-19 dhe janë vetëm 191 raste aktive. Mediumi ka kontaktuar me pesë komunat më të prekura nga koronavirusi. Ndër komunat me numrin më të madh të rasteve pozitive me Covid-1i janë:...
Lajme

Kosova pranoi edhe 5 milionë euro nga Zyra e BE’së

Zyra e Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë i ka dorëzuar sot Ministrisë së Shëndetësisë pjesën e dytë të donacionit prej 5 milionë eurove për të luftuar pandeminë COVID-19. Ministria e Shëndetësisë sot ka marrë maska mbrojtëse për personelin shëndetësor, ku u tha se tashmë ka të mjaftueshme për gjithë personelin...
ShowBiz

Pjesëtari i komunitetit LGBTI vizaton emblemën e UÇK’së në fytyrë

Endi i cili i përket komunitetit LGBTI, po thyen tabutë në shoqërinë shqiptare. Endri e ka publikuar një video ku dëgjohet këngë patriotike, ndërsa e ka vizatuar emblemën e UÇK-së në fytyrë. Djali me emrin Endri, pjesëtar i komunitetit LGBTI, është aktiv në rrjete sociale, shkruan 02Press. Në Instagram ndiqet...
1 2 3
Page 1 of 3