archive19 Maj, 2020 - 23:44

Lajme

Shtrëngatë e fuqishme mbi Kosovë, mbi 2.000 shkarkime rrufesh

Momentalisht mbi Kosovë po kalon një shtrëngatë e fuqishme nga jugperëndimi në verilindje, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se deri në orën 23:00 janë regjistruar mbi 2000 shkarkime rrufesh. PW ka publikuar edhe disa foto të shtrëngatës, të bëra nga Prishtina. https://www.facebook.com/PrishtinaWeather/posts/2951040148277052...
Lajme

Ministria e Financave njofton kur do t’i marrin paratë, kategoritë tjera!

Janë me dhjetëra mijëra punëtorë të kompanive të ndryshme private në Kosovë, si dhe me mijëra biznese që kanë parashtruar kërkesa në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK), në mënyrë që të përfitojnë mbështetje nga pakoja emergjente fiskale e Qeverisë së Kosovës, shkruan GazetaBlic. Për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve nga...
Lajme

Protestë për hapjen e xhamive, falet në shesh namazi

Në shenjë revolte ndaj qeverisë, shumë besimtarë myslimanë sot do ta bëjnë faljen e Ikindisë në shesh të Prishtinë. Shoqëria civile ka nisur mbrëmë thirrjen përmes thirrjeve sociale, ndërsa tashmë shumë besimtarë kanë nisur t’i përgjigjen me daljen e tyre, transmeton Indeksonline. Falja e Ikindisë pritet të bëhet në orën...
Lajme

Milazim Krasniqi: Sveçla gënjeu publikisht, do ta padis

Profesori dhe publicisti, Milazim Krasniqi në një lidhje direkte në emisionin Frontal në T7 ka paralajmëruar padi për shpifje ndaj u.d të Ministrit të Punëve të Brendshme në detyrë, Xhelal Sveçlës, që sot tha se ka informacione që është Krasniqi ai që qëndron prapa organizimit të faljes së namazit në...
1 2
Page 1 of 2