archive18 Maj, 2020 - 21:57

Lajme

Eksperti italian: Covid do zhduket si gripi spanjoll

Koronavirusi do të zhduket gradualisht në mënyrë natyrale pa ndihmën e ilaçeve, ashtu siç u zhduk gripi spanjoll. I këtij mendimi është profesori italian i historisë mjekësore Xhorxho Kosmaçini, i cili në një intervistë për të përditshmen Corriere della Sera shprehet se mënyra më e mirë është shmangia e infektimit...
Lajme

A do të mund të shkojnë kosovarët në Ulqin këtë verë?

Ulqini është qyteti turistik i cili ndër vite ka qenë destinacion i kosovarëve për të kaluar pushimet e verës. Edhe këtë vit, atje kanë filluar përgatitjet për sezonin e ri veror, por me masa të shtuara për shkak të pandemisë COVID-19. Kryetari i Kuvendit të Ulqinit, Ilir Çapuni, në një...
Lajme

Bekë Berisha jep një vlerësim për Qeverinë Kurti

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Bekë Berisha, ka kritikuar qeverinë në detyrë lidhur menaxhimin e pandemisë Covid-19. Berisha tha se Qeveria Kurti ishte dështim total në të gjitha temat. “Kjo qeverisje ka qenë dështim total në gjitha temat. Kanë berë me muaj të tërë me bërë qeverinë. Pastaj...
Lajme

Temperaturat e larta godasin Antalian, shkrihet asfalti në mbi 42 gradë

Në Antalia të Turqisë janë regjistruar temperaturat prej 38.8 gradë Celsius, që është një temperaturë rekord për muajin maj. Megjithatë jo vetëm që është thyer rekordi, temperatura gjatë ditës në Antalia ka kërcyer deri në 42.7 gradë celius. Drejtori i Institutit Meteorologjik, Murat Guler, ka treguar se si temperaturat në...
ShowBiz

Bleona feston ditëlindjen, por nuk i ka bërë 35 vjet

Bleona Qereti nuk e ka problem moshën, mirëpo preferon që ditëlindjet t’i festojë ndryshe. Këngëtarja pati ditëlindjen më 14 maj dhe gjithçka u duk si një ditëlindje e zakonshme, derisa dikush (një ndjekës në Instagram) na kujtoi se Bleona nuk është 35 vjeç. Në një postim në Instagram, Bleona falenderoi...
1 2
Page 1 of 2