archive17 Maj, 2020 - 13:47

Fun

Momentet e sikletshme të kapura në kamera

Këto foto nuk mund të ishin realizuar në një kohë më perfekte. Të shkrepura nga amatorë, këto imazhe tregojnë njerëzit në momente të sikletshme që shumë prej tyre do të donin t’i zhdukinin. Duken të pabesueshme, por këto foto janë momentet më të sikletshme të fotografuara ndonjëherë....
Shëndeti

Vitaminat që mjekët i përdorin çdo herë!

Me kaq shumë vitamina sa ka është vështirë të kuptohet se cilat na duhen me patjetër për të forcuar imunitetin tonë dhe për tu kujdesur për vetën. Sipas “TheHealthy” këto më poshtë janë vitaminat që mjekët nuk i ndajnë asnjëherë: -Vitamina D është jashtëzakonisht e rëndësishme për ruajtjen e shëndetit...
Lajme

Paralajmërohet shtrenjtimi i biletave të autobusëve

Në fillim të javës së ardhshme më 18 maj, pritet të fillojë faza e dytë e lehtësimit të masave rreth pandemisë së koronavirusit në Kosovë.Për këtë ka njoftuar ditë më parë kryeministri në detyrë, Albin Kurti.Në mesin e shumë bizneseve që do e rifillojnë punën, do të jetë edhe transporti...
Lajme

Gjendet i vdekur ambasadori kinez në Izrael

Ambasadori kinez në Izrael Du Wei u gjet i vdekur këtë mëngjes në rezidencën e tij në Herzliya, në periferi të Tel Aviv, raportojnë media. Du Wei u emërua ambasador në shkurt në mes të pandemisë, ndërkohë që më parë ishte ambasadori i Kinës në Ukrainë. Ministria e Jashtme izraelite...
Lajme

Covid-19: Këto biznese do të hapen nga nesër në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për lirimin e masave në fazën e dytë, sipas të cilës parashihet që disa biznese të fillojnë aktivitetin e tyre. Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë njoftuar për bizneset që do të hapen nga 18 maj,...
1 2 3
Page 2 of 3