archive15 Maj, 2020 - 14:33

Lajme

Vdekja e 22-vjeçarit, pikëpyetjet e një aksidenti të pazakontë

Aksidenti tragjik i Urim Potit, 22-vjeçarit nga Farka e Tiranës mbulohet me mister. Ngjarja ndodhi në një aks rrugor të papërfunduar, që ishte kthyer në “xhiro shpejtësie” dhe “videoklipe këngëtarësh”. ARRSH-ja nuk kishte vendosur asnjë barrierë bllokimi. Policia duket kontradiktore në njoftimin zyrtar. Flasin familjarët e viktimës: “Nuk na lajmëruan...
Lajme

Ndalohen 12 persona që nuk i respektuan masat kundër COVID-19

Për shkak të mosrespektimit të masave të vendosura për të frenuar përhapjen e mëtejme të koronavirusit, Policia e Kosovës ka ndaluar 12 persona. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, në Komunën e Gjilanit janë ndaluar katër persona, ndërkaq në Prizren, Pejë, Gjakovë dhe Mitrovicë të Jugut nga dy persona. Që...
Interesante

Zbulohet modeli i veshjeve të plazhit në kohë pandemie

Edhe pse koronavirusi është nëpërkëmbë, shumë qytetarë kanë dëshirë të frekuentojnë plazhet gjatë stinës së verës. Për t’u ruajtur nga një infektim i mundshëm, në një vend me mijëra njerëz, siç janë plazhet, një stiliste italiane, ka krijuar trendin më të ri të quajtur “Trikini”. “Trikinit” janë të ngjashme me...
Sporti

Sky Sports : ‘Premier Liga sytë kah Rashica’!

Interesimi i Liverpool në shërbimet e Milot Rashica’s është duke u përfolur në mediume që një kohë , por së fundmi garës për yllin Kosovar i’u janë bashkuar dhe katër klube tjera të Premier Ligës . Aston Villa , Brighton , West Ham dhe Wolves janë klubët që së fundmi...
1 2
Page 2 of 2