archive12 Maj, 2020 - 23:56

ShowBiz

Partnerja e Ronaldos thekson format trupore në palestër

Georgina nuk po i ndal ushtrimet. Ani pse kohë pandemie, Ronaldo e as partnerja e tij Georgina, nuk po i ndalin ushtrimet, shkruan lajmi.net. Ajo është shfaqur joshëse duke theksuar format trupore në palestrën e cila me gjasë është në shtëpinë e tyre. Georgina shihet me veshje sportive ndërsa ka...
Lajme

24 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 14 të shëruar

24 raste të reja me COVID-19 janë shënuar sot në Kosovë, ndërkohë 14 pacientë janë shëruar, ka bërë të ditur IKSHPK-ja. Gjithsej sot janë kryer 257 mostra dhe rastet pozitive janë nga qytetet Gjilanit, Prishtinës, Vushtrrisë, Mitrovicës, Kamenicës dhe Ferizajt. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Gjilanit 14...
Lajme

Isa Mustafa paralajmëron Vjosa Osmanin

Kryetari i LDK’së Isa Mustafa ka shpjeguar situatën aktuale brenda partisë që drejton. Ai ka dolur edhe për Vjosa Osmani e cila edhe pse nënkryetare e këtrij subjekti politik, nuk po pajtohet për koalicionin me AAK’në e Nismën. Ai ka theksuar se një qëndrim i tillë agresiv, kundër partisë që...
Lajme

VV mbledh aktivistë në shesh, thonë se po bëjnë prova për protesta

Disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për të bërë prova për protesta. Këtë e kanë bërë të ditur vetë aktivistët e VV’së në grupin ”meKryeministrin” në Facebook, grup ky i cili përkrah kryeministrin në detyrë, Albin Kurti dhe ka mbi 310 mijë përdorues....
Lajme

Kjo është data kur mund të shkojmë në bregdetin shqiptar!

Të shumtë janë kosovarët të cilët pushimet verore i kalojnë në Shqipëri, e sidomos në Durrës. Mirëpo, për shkak të situatës me COVID-19, pushimet e kësaj vere janë ende në pikëpyetje. Megjithatë, Shqipëria duket se është gati për sezonin turistik. Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri, ka treguar se...
1 2 3
Page 1 of 3