archive11 Maj, 2020 - 16:36

Lajme

“Trafiku Urban” nis punën më 18 maj, Shpend Ahmeti jep detaje

Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se transporti i “Trafikut Urban”, pritet të nisë në fazën e dytë të lehtësimit të masave, konkretisht më 18 maj. Ahmeti ka thënë se të gjithë operatorët janë të detyruar të marrin leje speciale nga Ministria e Shëndetësisë për...
Lajme

Me çfarë kriteresh pritet të punojnë kafiteritë nga qershori

Pas 2 muaj mbyllje të plotë mijëra kafiteri e restorante po bëhen gati që nga data 18 Maj të nisin shërbimin ‘take away’, që sipas Petrit Kllokoqit, Kryetar i Shoqatës së Gastronomëve, kjo mbyllje ka shkaktuar jo pak dëme në gastronomi. Kllokoqi për Reporteri.net përveç se ka foluar për pasojat...
Lajme

Roma goditet nga një tërmet (VIDEO)

Në mëngjesin e së hënës, një tërmet e ka goditur Romën e Italisë derisa banorët atje janë duke u munduar të vazhdojnë jetën pas përballjes me pandeminë Covid-19, transmeton Klan Kosova. Tërmeti me magnitudë 3.3 dhe me thellësi 10 kilometra ishte në komunën Fonte Nuova në provincën e Romës. Zjarrfikësit...
Lajme

Paralajmërohet mundësia e kthimit të karantinës në Prishtinë

Edhe pse në Prishtinë mbrëmë u konfirmua vetëm një rast, nënkryetari i komunës së Prishtinës, Muhedin Nushi ka thënë se nëse rritet numri i të infektuarve, masat strikte mund të rikthehen. Në Kosovë, gjatë së dieles, 14 persona janë konfirmuar më COVID-19, duke e çuar në 884 numrin e përgjithshëm...
1 2
Page 2 of 2