archive11 Maj, 2020 - 23:53

Lajme

11 raste të reja me CoVID-19 dhe 2 të shëruar!

11 raste të reja me COVID-19, janë konfirmuar sonte nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës. Sipas njoftimit, të infektuarit janë raste kontakti, 5 nga fshati Studime e Vushtrrisë, 3 raste nga qyteti i Prizrenit, 2 nga qyteti i Prishtinës dhe 1 rast me vendbanim në Ferizaj. IKSHPK bëri...
Lajme

Coronavirus mund të na lë pa kafiqa e restorante

Sektori i gastronomisë llogaritet të jetë sektori që ka pësuar më së shumti humbje financiare që nga 13 marsi i këtij viti kur edhe nisën së zbatuari masat emergjente për parandalimin e koronavirusit të ri. Segmentet më të dëmtuara të këtij sektori janë restorantet, hotelet, baret dhe klubet e natës/diskotekat...
Lajme

A do të mbahen këtë vit mbrëmjet e maturës?

Në kuadër të shumë aktiviteteve që po shtyhen për shkak të pandemisë këtë vit nuk pritet të mbahen as mbrëmjet e maturës. Nxënësit janë shprehur të dëshpëruar e bizneset të cilat preken nga këto organizime thonë se pasojat financiare për ta do të jenë të mëdha. Mbrëmjet e maturës për...
Lajme

Kurti del nesër nga vetizolimi, nuk ka covid-19

Ka rezultuar negativ në testin për coronavirus zyrtari i Ministrisë së Integrimeve, për të cilin dyshohej se ishte prekur nga ky virus. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu. “Rezultatet kanë dalë negative për zyrtarin të cilin kemi pasur dyshime, por duhet të kemi kujdes të...
ShowBiz

Producenti Ilir Geci realizon garë bukurie në nivel global

Agjencioni më i madh ndërkombëtar i modës, Gecjan Fashion Group, me producent Ilir Geci, sjellë për herë të parë një spektakël të bukurisë në nivel botëror të realizuar në kushte të karantinës. Të gjendur në rrethanat e vetizolimit, shkaktuar nga Pandemia COVID 19, e cila po sfidon jo vetëm Kosovën...
Lajme

Themelohet Qendra per Siguri Kibernetike në kuadër të Fakultetit të Shkencave Kompjuterike të Kolegjit AAB

Kolegji AAB përmes Fakultetit të Shkencave Kompjuterike në vazhdimësi ka përditësuar programet e veta për të përmbushur kërkesat aktuale që ndërlidhen me çështjet e sigurisë kibernetike. Themelimi i kësaj qendre është vendim i Këshillit Drejtues të Kolegjit AAB. Vlen të ceket se programi i Sigurisë Kibernetike, i cili funksionon në...
Biznes

Rekord i viteve të fundit, nafta 0.68 euro litra

Shpesh herë kosovarët janë ankuar për çmimet e larta të derivateve, por jo edhe ditëve të fundit. Që nga përhapja e pandemisë COVID-19, pati rënie të këtyre çmimeve gjë që rrallë herë ka ndodhur në gjithë botën. Por siç duket rekordi i të gjitha kohëve është thyer dje, ku çmimi...
ShowBiz

Duda Balje mbulohet për Ramazan: Kështu dukej ajo

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, është mbuluar për Ramazan. Ajo i ka publikuar disa foto në Instagram pranë të cilave ka treguar se po lutet në muajin e shenjtë të Ramazanit. Kjo nuk është hera e parë që Duda vepron kështu pasi e kemi parë të tillë edhe...
1 2
Page 1 of 2