archive10 Maj, 2020 - 23:43

Lajme

Si ishte kjo javë më Covid-19 në vendin tonë?

Numër i madh i të shëruarve dhe rënie të infektuarve. Si ishte kjo javë më Covid-19? Tani po hymë në një javë të re, kjo javë ishte mjaft shpresëdhënëse sa i përket Covid-19 . Më poshtë do i sjellim disa statistika sa i përket gjatë kësaj jave. Në këtë javë...
Lajme

Deputeti i VV’së: Kosova i ka tashmë dy parti politike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci tha sot se në Kosovë janë vetëm dy parti politike, Lëvizja Vetëvendosje dhe ato që sipas tij udhëhiqen nga Presidenti Thaçi. Bajqinovci shkroi në Facebook, se kjo edhe është arsyeja se pse do të zvogëlohet nevoja për koalicione. “Në Kosovë tashmë i kemi dy...
Lajme

Aksidentohen dy vetura te rrethi në Prishtinë

Një aksident trafiku në ems dy automjetesh ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen “Pejton” në Prishtinë. Policia ka njoftuar se dy persona kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor. Lajmin për e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. “Ju konfirmoj se me datën...
Lajme

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në lagjen “Dragodan” në Prishtinë. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. “Është pranuar një informacion për zjarr në Prishtinë. Policia ka reaguar menjëherë dhe janë informuar njësitë e zjarrfikësve për reagim në fikjen e zjarrit. Pas raportimeve...
Lajme

Lajm i mirë për kosovarët, ja kur nis plazhi në Shqipëri

Në fund të Majit pritet hapja e plazhit për të gjithë pushuesit. Në një intervistë për Tv Klan, drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Turizmit, Kornelia Ferizaj thotë se në bashkëpunim me strukturat akomoduese edhe me subjektet e plazhit janë marrë masat për distancimin fizik. Në plazhet ku çadrat do të...
ShowBiz

Majlinda të pasmet origjinale apo photoshop?

Jo rastësisht shpesh modelja kosovare Majlinda Zeka është krahasuar me Kylie Jennerin. Kjo për shkak të linjave bombastike për të cilat edhe bëhet temë e mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Majlinda kohë pas kohë ka ndarë momente gjatë kohës tek sa bënte ‘gym’, ku falë punës së palodhshme ka arritur përmasa...
1 2
Page 1 of 2