archive7 Maj, 2020 - 22:00

Lajme

Ministria paralajmëron bizneset për pagat 170 euro për puntorët

Ministria e Financave dhe Transfereve ka reaguar për keqpërdoruesit potencial gjatë implementimit të masës 1.3 të pakos emergjente. Kjo ministri përmes një komunikate për media, ka sqaruar se deri më sot, për përfitim nga kjo masë kanë aplikuar mbi 37.000 ndërmarrje, dhe totali i punëtorëve të përfshirë në këtë masë...
Lajme

Deri në këtë muaj pritet të mos hapen shkollat

Në Kosovë shkollat mund të mos hapen deri në muajin shtator. Kjo për shkak të mungesës së infrastrukturës. Megjithëkëtë, nga OBSH po paralajmërojnë për rrezikun e hapjes së shkollave në vend. Shefja e OBSH’së në Kosovë, në një lidhje direkte për Gazetën Express, ka deklaruar se shkollat në vend nuk...
Lajme

Si ta përmirësoni frymëmarrjen nëse infektoheni me COVID-19

Coronavirusi sulmon rrugët e frymëmarrjes, por ka disa gjëra që mund të bëni për të përmirësuar shëndetin, thjesht duke ndryshuar disa faktorë të stilit të jetës Sipas Dr. Robert Eitches, një alergolog dhe imunolog në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, përmirësimi i frymëmarrjes nuk ju mbron nga të infektuarit....
1 2
Page 1 of 2