archive6 Maj, 2020 - 16:28

Lajme

Lajm i keq pë nxënësit/ Ja deri kur nuk do të hapen shkollat

Shkollat në Kosovë mund të mos hapen deri në shtator, OBSH paralajmëron për rreziqet Në Kosovë shkollat mund të mos hapen deri në muajin shtator. Kjo për shkak të mungesës së infrastrukturës. Megjithëkëtë, nga OBSH po paralajmërojnë për rrezikun e hapjes së shkollave në vend. Shefja e OBSH’së në Kosovë,...
Lajme

Albin Kurti i thurr vargje Luan Haradinajt

Kryeminstri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, e ka kujtuar heroin e kombit Luan Haradinaj. Më poshtë statusi i tij i plotë. Luan Haradinaj është një prej themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai është po ashtu edhe një prej themeluesve të mbështetjes logjistike të ardhur prej Republikës së Shqipërisë....
Lajme

Gazeta serbe Politika ‘i tronditë’ të gjithë: Albin Kurti ka dëshmuar para disa muajve në Hagë, me fjalët e Shkelzen Gashit

Gazeta serbe “Politika” në një shkrim të publikuar në fillim të majit ka shkruar rreth deklarimeve të bëra para pak ditësh nga Shkëlzen Gashi, i cili në cilësinë e këshilltarit të kryeministrit në detyrë dhe liderit të VV’së, Albin Kurtit, kishte thënë se individë të cilët kanë qenë pjesë e...
Lajme

Si sillej profeti Muhamed kur e shqetësonin njerëzit

I Dërguari i Allahut (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!) kur sprovohej me ndonjë shqetësim që ia shkaktonin njerëzit, thoshte: “Allahu e mëshiroftë Musain! Atë e lënduan shumë më tepër se kaq dhe duroi.” E transmetojnë Buhariu me nr (3405) dhe Muslimi, vëllimi: 3, faqja: 109. Po ashtu,...
Fun

Pamjet e pabesueshme, çmenduritë që ndodhin në aeroporte

Në aeroporte ndodhin situata që janë përtej pritshmërive tona. Aeroporti është vendi ku ndodhin gjërat nga më të çuditshme. Njerëzit janë të lodhur nga mbingarkesa e valixheve, udhëtimet e gjata dhe si rezultat kapja e fluturimit mund të jetë një nga momentet më të sikletshme. Në këtë fotogaleri do të...
1 2 3
Page 2 of 3