archive4 Maj, 2020 - 20:47

Lajme

Aksioni i madh i Policisë në Ferizaj, ka të arrestuar

Policia e Kosovës sot ka realizuar një operacion të madh në Komunën e Ferizajit, me ç’rast ka arrestuar dy persona të cilët kanë qenë të kërkuar ndërkombëtarisht nga INTERPOL-i. Gazeta Insajderi merr vesh se bëhet fjalë për personat me inicialet F.T dhe B.K. Këta dy persona janë arrestuar për terrorizëm...
ShowBiz

Fjolla Morina i del në mbrojtje Labinot Tahirit

Fjolla Morina i ka dalë në mbrojtje publikisht Labinot Tahirit. Pas marrjes së vendimit nga ministri Vitia, që si pasojë e parandalimit të përhapjes së Covid-19 të anulohen dasmat dhe ahengjet ka pasur reagime të shumta, shkruan lajmi.net. Më i zhurmshmi ka qenë Labi i cili ka kërkuar protestë. Ka...
Lajme

Gjermani, shtyhen kontrollet kufitare deri më 15 maj

Gjermania do të zgjasë kontrollet kufitare të paraqitura për të frenuar përhapjen e virusit deri më 15 maj. Zëdhënës i ministrisë së Brendshme theksoi se masa është në përputhje me Komisionin Evropian dhe se Gjermania, e udhëhequr nga një frymë e përbashkët evropiane, nuk dëshiron të veprojë kundër saj, transmeton...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5