archive4 Maj, 2020 - 23:48

Lajme

BE ofron 1 miliard euro për vaksinën kundër koronavirusit

Komisioni Europian premton 1 miliardë euro për zhvillim e vaksinës, testeve dhe trajtimeve kundër koronavirusit, duke filluar me një konferencë ndërkombëtare donatorësh. “Kjo është një përpjekje e ‘Ekipit të Europës’”, deklaroi presidentja e komisionit, Urusla von der Leyen ndërsa njoftoi shifrën, duke nënkuptuar se do të përfshihen kontributet e vendeve...
Lajme

Trump: Brenda vitit do kemi gati vaksinën ndaj Covid-19

Donald Trump është optimist se vaksina kundër Covid-19 do të jetë gati brenda këtij viti. Besimin e shprehu në një diskutim online të organizuar nga rrjeti televiziv amerikan Fox News brenda memorialit të Abraham Linkolnit në Uashington. “Jemi shumë të sigurtë se vaksina do të jetë gati deri në fund...
Lajme

Presidenti Erdoğan tregon për hapat e para pas koronavirusit

Turqia gradualisht do të ndërmarrë hapa të reja për të filluar normalizimin pas koronavirusit të ri (COVID-19), njoftoi presidenti Recep Tayyip Erdoğan, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një fjalim televiziv, Erdoğan tha se kufizimet e udhëtimit do të hiqen së pari në shtatë qytete, përkatësisht në Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay,...
1 2 3 5
Page 1 of 5