archive3 Maj, 2020 - 16:02

Lajme

Misteri mbi shëndetin/ Ja çka thotë Koreja e Jugut

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un nuk i është nënshtruar asnjë operacioni apo procedure tjetër mjekësore, deklaruan zyrtarë të Koresë së Jugut, mes spekulimeve për shëndetin e tij që kanë vazhduar edhe pasi udhëheqësi i vendit të izoluar komunist u rishfaq në publik këto ditët e fundit. Koreja...
Lajme

Kjo është lista e plotë e bizneseve që mund të rifillojnë punën nesër

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur masa të reja kundër përhapjes së koronavirusit, të cilat do të hyjnë në fuqi që nga nesër, 4 maj 2020. Me këtë rast, ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS) ka publikuar listën e plotë e bizneseve sipas kodeve NACE të...
Lajme

Edhe një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Një person ka vdekur si pasoj e infektimit më koronavirus në veri të Kosovës, transmeton Klan Kosova. Shtabi për situata emergjente në veri të Mitrovicës ka njoftuar për vdekjen e këtij pacienti dhe tre të infektuarve të tjerë nga Leposaviqi në 24 orët e fundit, shkruan Radio Kontakt Plus. Ndërkohë,...
Lajme

Shqipëria, ja kur do të vendos për hapjen e kufijve

Autoritetet shqiptare po shqyrtojnë mundësinë e hapjes së kufijve, duke ndjekur vendimet dhe trendet tek vendet tjera të rajonit të BE-së. Pas një jave pritet që Qeveria shqiptare të vendosë nëse do të hapë kufijtë me shtete të tjera. Ky prononcim qeveritar ka ardhur nga ministrja e Arsimit Besa Shahini...
Shëndeti

Këshilla psikologjike që iu duhen në jetë

Pjesa më e madhe e komunikimit mes njerëzve bëhet përmes gjuhës së trupit, e jo fjalëve. Ja disa këshilla për të menaxhuar më mirë situata të vështira dhe për të pasur sukses me komunikimin e përditshëm. 1. Vëreni shputat e të tjerëve. Nëse iu afroheni njerëzve në mes të bisedës...
Lajme

Ulqini paralajmëron sezonin turistik pas pandemisë Covid-19

Përfaqësuesit e turizmit në Mal të Zi nuk e përjashtojnë mundësinë që në fillim të korrikut të nisë sezoni turistik me vizitorë nga rajoni, megjithëse nuk kanë paraqitur ndonjë plan kohor për hapjen e mundshme të sezonit pas pandemisë së koronavirusit. Ata paralajmërojnë lehtësira për pronarët e plazheve dhe të...
1 2 3 4
Page 3 of 4