archive3 Maj, 2020 - 20:54

Shkencë

Covid-19 ka pësuar mutacion, shkencëtarët thonë se ka ndryshuar niveli i rrezikshmërisë

Hulumtimi që shkencëtarët indianë kanë kryer mbi mutacionet e koronavirusit të ri (COVID-19) ka zbuluar se kryesisht një lloj mutacioni ka infektuar një numër të madh njerëzish në botë. Sipas lajmit të faqes “NewsMedicalLifeSciences”, mësohet se në kuadër të hulumtimeve të kryera, shkencëtarët Nidhan Biswas dhe Partha Majumder në Institutin...
Lajme

Tirana i kthehet normalitetit, rrugët vërshohen nga qytetarët

Kanë kaluar disa javë që kur pandemia covid-19 preku edhe Shqipërinë, andaj që nga atëherë e deri më tani janë marrë masa të ndryshme nga qeveria. Mirëpo tani me lehtësimin e këtyre masave edhe qytetarët kanë filluar t’i kthehen normalitetit, shkruan IndeksOnline. Në një fotografi të bërë nga Arben Bici,...
1 2 3 4
Page 2 of 4