archive3 Maj, 2020 - 22:23

Lajme

Veseli fton organet e drejtësisë që të hetojnë vdekjen e të riut

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas lajmit për vdekjen e 26 vjeçarit nga komuna e Gjilanit, në Qendren e Studentëve në Prishtinë. Veseli ka shkruar në Facebook, se humbja tragjike e jetës së këtij të riu është një akt i rëndë dhe që mbart përgjegjegjësi...
Lajme

Kurti shtron iftar për kryetarin e BIK-ut, Naim Tërnava

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, Ministren në detyrë të Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe Zëdhënësin e Qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu, priti në zyrën e tij Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, Shefin e tij të kabinetit,...
Lajme

Kastrati: Kauza jonë është buzëqeshja e jetimëve

Humanisti, Halil Kastrati, i cili drejton shoqatën bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, në një intervistë për InDoks, ka thënë se në këtë kohe pandemie, duhet unitet përmbushjen e kauzave. Kastrati është shprehur se suksesi I një punës punë për ndihmësen e familjeve ne nevojë është forca kryesore që është shtyse në...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: 18 të shëruar dhe 11 raste me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë shëruar 18 persona si dhe janë diagnostifikuar 11 raste me Covid-19. Sipas IKSHPK-së, rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Mitrovicës së Jugut 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Rekë) nga komuna e Prizrenit 3...
1 2 3 4
Page 1 of 4