E mërkurë, 27 Maj, 2020

archive5 Prill, 2020 - 23:38

Lajme

​Mbretëresha Elisabeth me fjalim prekës: Do të takohemi përsëri

Mbretëresha britanike ngjalli frymën e kohës së luftës ndërsa falënderoi NHS dhe të gjithë britanikët gjatë një fjalimi sonte në televizion, në kohën kur vendi po përballet me krizën e përkeqësuar me koronavirus. Elisabeth II (93), e cila është në izolim, falënderoi familjet për respektimin e udhëzimeve të qëndrimit në...
Shëndeti

A ka qenë COVID-19 në njerëz për vite me radhë?

Koronavirusi ka përshkuar gjithë botën duke marr jetën e mijëra njerëzve. Shkencëtarët janë duke u marr me hulumtime dhe zbulime të ndryshme sa i përket virusit, në mënyrë që të gjendet një rrugë më e shpejtë për të shëruar të infektuarit dhe për të ndaluar vdekje të shumta. Shkencëtarët kryesorë...
Op/Ed

Truri shqiptar nuk plakët kurrë

Nga Bekim Zabërgja Fan Stilian Noli pasi kreu studimet e larta për art në Universitetin e Havardit ( Bachelor of Arts Cum Laude ) dhe pasiqë Noli me rrëzimin e qeverisë së tij nga Forcat Zogiste largohet përgjithmonë nga Shqipëria, por asnjëherë nuk u ndal së vepruari për çështjet patriotike....
Lajme

BE’ja i kërkon Kosovës t’i lërë anash dallimet politike

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka kërkuar që në Kosovë, të lihen anash dallimet politike dhe debatet e padobishme, dhe të ketë angazhim në përgjigjen ndaj krizës së pandemisë. Ajo ka theksuar se shoqëria e Kosovës, sikur të tjerat në botë, po përballet me një...
Lajme

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri nga koronavirusi

Në Shqipëri, ka shkuar në 21 numri i viktimave nga koronavirusi. Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder Kurti. Njoftimi: Ka ndërruar jetë sot në spitalin infektiv 61-vjeçari me inicialet S.K., i shtruar...
1 2 3
Page 1 of 3