archive4 Prill, 2020 - 22:35

Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë

Një gjuajtje me armë në rrugën “Malush Kosova” në Prishtinës ka ndodhur gjatë orës policore. Policia e Kosovës ka njoftuar tre persona janë shoqëruar në stacionin policor. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. “Policia, rreth orës 19:37, është njoftuar se në rrugën...
Lajme

Monika Kryemadhi ironizon me kryeministrin Rama

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika kryemadhi ka deklaruar se koronavirusi nuk e tremb, pasi si doktoreshë që është e ruan shumë higjienën personale. Në një intervistë me Skype në emisionin “Kjo Javë”, Kryemadhi deklaroi se është ajo që i bën punët e shtëpisë, pazaret dhe se po ajo...
Lajme

Ja si do ta përfitojnë qytetarët socialin gjatë këtyre muajve

Pas vendosjes së masave nga Qeveria e Kosovës për mbrojtje dhe parandalim të virusit COVID-19, nga Ministria e Financave, janë ndarë afër 8 milionë euro për përfituesit e skemave sociale për dy muajt e ardhshëm. “Pagesa e dyfishtë e vlerës së skemës sociale për të gjithë përfituesit të skemave sociale...
Lajme

Shërohen shtatë pacientë nga koronavirusi në Kosovë

Edhe shtatë pacientë janë shëruar në Kosovë nga koronavirusi, teksa janë konfirmuar pesë raste të reja. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga IKSHP, shkruan lajmi.net. “Sot me 04.04.2020, janë të shëruar edhe shtatë (7) pacientë derisa numri i përgjithshshëm i të shëruarve deri...
Lajme

“Prilli, muaji i përballjes vendimtare me koronavirusin”

Mikrobiologu Lul Raka thotë se prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me virusin COVID-19 në Kosovë. Ai thotë se aktualisht Kosova po e mban mirë nën kontroll përhapjen e infeksionit, por bën thirrje për rritje të kujdesit, posaçërisht në mbajtjen e distancës fizike dhe testimin e rasteve që...
Lajme

SHBA, konfirmohen 1.105 viktima të reja nga COVID-19

Sipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins me bazë në SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 7 163, me 1 105 viktima të regjistruara vetëm në 24 orët e fundit. Numri i rasteve të konfirmuara u rrit në 278 568, ndërkohë që janë regjistruar 9 920 pacientë...
1 2 3 7
Page 1 of 7