E mërkurë, 27 Maj, 2020

archive1 Prill, 2020 - 22:54

Lajme

​Një pjesë e shtetasve amerikanë largohen nga Kosova

Ambasada e SHBA-së ka njoftuar se gjatë ditës kanë përcjellë për në shtëpitë e tyre një numër të caktuar të shtetasve amerikanë, të cilët kanë qenë duke qëndruar në Kosovë. Në një njoftim në Facebook, ambasada shkruan se ata do të jenë në dispozicion të të gjithë shtetasve amerikanë që...
Lajme

Njoftim i rëndësishëm nga Qeveria për prindërit dhe fëmijët

Kryeministri në detyrë Albin Kurti së bashku me Ministren në detyrë të Arsimit, Hykmete Bajramin, kanë vizituar Shkollën Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, për t’u njohur për së afërmi me procesin e realizimit të mësimit online. Kurti u shpreh i kënaqur me punën që është duke e bërë Ministria e...
Lajme

Glauk Konjufca propozon shkarkimin e motrës së Ganimete Musliut

Ministri i punëve të jashtme Glauk Konjufca i ka propozuar Thaçit tërheqjen e diplomates Fatmire Musliu. Musliut i ishte vazhduar mandati i tretë nga ish ministri Behgjet Pacolli, në kundërshtim me ligjin dhe rregulloret e MPJ-s të cilat obligojnë për rotacion në shërbimin e jashtëm. Fatmirja, që është motra e...
Lajme

Thaçi e sqaron çështjen e krasitjes së pipave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar çështjen e legjendës së fotografisë që postoi presidenti në Facebook pak kohë para se të rrëzohej qeveria Kurti. Thaçi tha se në politikë ka raste kur përdoren metafora të tilla, por rrëzimi i qeverisë nuk ka...
Lajme

Presidenti Thaçi: S’kam pasur gisht në rrëzimin e Qeverisë Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohuar se ka qenë faktor në rrëzimin e qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje. “As s’kam pasur gisht, as s’kam pasur dorë”, ka thënë Thaçi, në emisionin “Pressing”, në televizionin T7. “Unë s’kam qenë në Kuvend. Është e drejtë kushtetuese dhe...
Lajme

13 raste të reja me koronavirus, shkon në 125 numri i të infektuarve

Instituti i Shëndetit Pulbik ka njoftuar se sot kanë rezultuar 13 persona pozitiv pas testimit në Laboratorin Mikrobiologjik. Postimi i plotë: SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 113 mostra...
Lajme

Infermieri vret të fejuarën mjeke: Më ngjiti koronavirusin

Gjatë këtyre ditëve koronavirusi ka qenë protagonist i një drame kolektive, por në disa raste mund të jetë edhe thjesht sfondi i një tragjedie familjare. Një infermier italian, Antonio De Pace, nga një qytezë siciliane afër Messinës është arrestuar pasi ka vrarë të fejuarën e tij, e cila ishte studente...
1 2 3 4
Page 1 of 4