archivePrill 2020

Lajme

Lind shtatzëna që ishte e infektuar me koronavirus në Prishtinë

Një shtatzëne nga Prishtina që ishte e infektuar nga koronavirusi, ka lindur fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, përcjell InLajmi. Lajmi është konfirmuar nga Klinika për Gazetën Shneta, ku thuhet se nëna dhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore. Pacientja ishte një nga personat e prekur...
Lajme

Flet personi që injektoi i pari në trup vaksinën kundër COVID-19

Një javë më parë, të enjten e kaluar në Oxford në Mbretërinë e Bashkuar nisën provat e para të vaksinës kundër koronavirusit duke shënuar një moment shprese në mbarë botën. Dy shkencëtarë, doktorantë të Universitetit të Oksfordit ishin të parët që e morën këtë vaksinë mes 800 personave të rritur...
Lajme

Digjet një shtëpi në Gjakovë

Është djegur një shtëpi në një fshat të Gjakovës. Për shkak të rrymës, posa është djegur një shtëpi në fshatin Palabardh të Komunës së Gjakovës. Mësohet se nuk ka të lënduar, por zjarri ka shkaktuar panik në fshat. Shtëpia është pronë e S. A....
Lajme

Vjosa Osmani thërret konferencë për medie nesër në orën 12

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, do t`iu drejtohet gazetarëve të premtën në një konferencë. Kështu ka njoftuar, zyra për informim e Kuvendit të Kosovës, me anë të një njoftimi për medie. “Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani, të premten, më 1 maj 2020, mbanë...
Lajme

Pacolli flet nga rezidenca e tij: Më mungonte atdheu

Kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe deputeti i Kuvendit të Kosovëd, Behgjet Pacolli, ka njoftuar në një status në Facebook, se sapo ka arritur në shtëpinë e tij në Hajvali. “Sapo arrita në shtëpinë time. Sa më mungonte atdheu. ” Ardhja e Pacollit nga Zvicra në Kosovë u shoqërua...
1 2 3 123
Page 1 of 123