archive31 Mars, 2020 - 22:15

Lajme

Edhe vajza italiane nga Klina shërohet nga koronavirusi

Pesë prej tyre janë shëruar sot plotësisht dhe janë liruar nga Klinika Infektive. Një prej tyre është edhe shtetasja italiane e cila ishte paciente zero e ardhur nga Italia, e cila punonte në një organizatë humanitare në Klinë. Katër pacientët tjerë janë njëri nga Stublla e Vitisë, një nga Malisheva...
Lajme

“Paralajmërimi” i Kurtit: Po mos të ishte koronavirusi, më 25 mars në Prishtinë do të ndodhte protesta më e madhe ndonjëherë në Kosovë

Lideri i Lëvzijes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se sikur më 25 mars të mos ishte situata me koronavirus, kur ndodhi mocioni, në Prishtinë do të ndodhte demonstrata më e madhe ndonjëherë. “Më 25 mars, kur u procedua mocioni i votëbesimit, po të mos ishte situata me koronavirusin, në Prishtinë...
Lajme

Qeveria e Spanjës jep 15 milionë euro ndihmë për mediat vendëse

Qeveria e Spanjës ka vendosur që të akordojë një ndihmë prej 15 milionë eurosh për mediat vendase, të cilat kanë pasur probleme ekonomike për shkak të pandemisë së COVID-19. Edhe pse shikueshmëria dhe interesimi është rritur në vend, sponsorët dhe reklamuesit janë tërhequr, e kjo ka sjellë dëme ekonomike. Nisur...
Lajme

Haradinaj kundër zgjedhjeve të parakohshme

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur poshtë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti. Sipas Haradinajt, edhe qeveria u shkarkua shumë shpejt, por edhe mbajtja e zgjedhjeve parlamentare do të ishte po ashtu shpejt. “Edhe zgjedhjet janë një opsion. Edhe qeveria u rrëzua shpejt,...
Lajme

“Nuk u koordinova me Thaçin për gjendjen e jashtëzakonshme”

Kryetari i Lidhjes Demoratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se nuk është koordinuar me presidentin Hashim Thaçi për propozimin e Gjendjes së Jashtëzakonshme. Sipas tij Gjendja e Jashtëzakonshme nuk ia merr kompetencat kryeministri, por vetëm i forcon ato të presidentit. “Unë do të isha i lumtur nëse presidenti do t’i...
1 2 3 6
Page 1 of 6