E mërkurë, 27 Maj, 2020

archive28 Mars, 2020 - 23:16

Lajme

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Edhe një rast i ri pozitiv me Covid-19 ka rezultuar pas testimit të dytë, kështu duke çuar në 91 numrin e të infektuarve. Sot me 28.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar (8) mostra të marra nga rastet në terren dhe nga rastet e...
Lajme

Koronavirusi ndryshon edhe mënyrat e varrimit në Kosovë

Përhapja e koronavirusit në Kosovë ka ndikuar edhe në mënyrën se si po varrosen të vdekurit në këtë kohë pandemie. Tani varrimet bëhen vetëm në praninë e rrethit të ngushtë familjar ndërsa ata që vdesin nga sëmundja COVID-19 duhet të ndjekin procedura tjera ku përfshihet dezinfektimi. Detaje nga kronika:...
Lajme

Molliqaj: Albin Kurtit i kaloi koha

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë se Kurti po i numëron ditët e fundit në qeveri. Ai ka thënë se Kurti po i kthen faktet dhe realitetin sipas nevojës së tij duke mohuar e manipuluar. Ai duke iu referuar komunikatës së Departamentit të Shtetit të SHBA-ve thotë se...
1 2 3 4
Page 1 of 4