E mërkurë, 27 Maj, 2020

archive27 Mars, 2020 - 23:55

Lajme

Vendos Qeveria: Ndryshohet Ora Policore

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se ka ndryshuar orari i kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. Ministria e Shëndetësisë në koordinim të plotë me GNMI, MPB dhe ministritë e linjës, konform Planit të Veprimit Kombëtar dhe në pajtim të plotë me masat emergjente të aprovuara nga Qeveria e Kosovës,...
Lajme

SHBA, 1.1 milionë euro Kosovës për luftën ndaj COVID-19

Qeveria e Kosovës, përmes një komunikate për media, njoftoi se është informuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ndarjen e 1.1 milionë eurove për Kosovën për luftimin e virusit COVID-19. “Ky është edhe një lajm tjetër shumë i mirë për qytetarët e vendit tonë, ngase pardje nga...
Lajme

Lutja drithëruese e Papës: Zot, mos na braktis

Ka qenë një lutje e jashtëzakonshme kjo e Papës Francesk në kohën kur koronavirusi ka gjunjëzuar mbarë Italinë. Ati i shenjtë iu drejtua besimtarëve nga bazilika e boshatisur e Shën Pjetrit. Lutja e tij u transmetua live. Papa kishte nxjerrë nga Bibla citime që flisnin për kohë “ sprove. “...
Lajme

“Kurti do të na bjerë në dy gjunjë mua e Dautit”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, parashikon se kreu i Lëvizjes Vetëvendosje do t’i “bie në gjunjë” atij dhe AAK-së për bashkëpunim në të ardhmen. Në një intervistë për Insajderin, Haradinaj ka deklaruar se Kurti do t’i kërkojë bashkëpunim AAK-së, ashtu siç i kishte kërkuar Isa Mustafës dhe LDK-së pas zgjedhjeve...
1 2 3 5
Page 1 of 5