E hënë, 25 Maj, 2020

archive26 Mars, 2020 - 22:27

Lajme

Deklarohet Departamenti i SHBA-ve: Hiqeni plotësisht taksën, s’ka asnjë plan të fshehtë siç spekulojnë disa

Departamenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes një shkrese zyrtare kanë thënë se do të punojnë me çdo qeveri, derisa kanë lavdëruar edhe përpjekjet e institucioneve gjegjësë për luftimin e pandemisë koronavirus. “Shtetet e Bashkuara janë me njerëzit e Kosovës. Ne i lavdërojmë përpjekjet e vazhdueshme të profesionistëve të...
Lajme

Haraqija: Vjosa Osmani është rritur në duart e Thaçit

Vjosa Osmani dhe disa deputetë të tjerë të LDK-së, kishin votuar mbrëmë kundër rrëzimit të qeverisë, shkruan, InLajmi. Teksa të gjithë i janë vërsulur Lidhjes Demokratike, ish ministri i kësaj partie Astrit Haraqija e ka quajtur Osmanin si nxënëse të Hashim Thaçit. Osmani kishte shërbyer me vite për Fatmir Sejdiun...
Lajme

Agim Veliu i reagon Haki Abazit: Argat i kujt je ti?

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, i ka reaguar zëvendëskryeministrit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, pas sulmeve të zyrtarit të lartë të VV’së kundër LDK’së. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij, në rrjetin social Facebook, në internet, Veliu e ka pyetur Abazin “argat...
Lajme

A e përkrah VV një Qeveri Teknike?

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur për mundësinë e një Qeverie Teknike. Ai ka theksuar se Vetëvendosje është kundër kësaj qeverie, raporton Gazeta Blci. “VV e përjashton Qeverinë Teknike”, tha ai në emisionin “Desku” në KTV. Sipas tij, Vetëvendosje e ka liderin e saj të...
Lajme

Mësohet arsyeja pse Albin Kurti e shkarkoi Avdullah Hotin

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka thënë se Avdullah Hoti, zëvendëskryeministri i shkarkuar nga detyra të mërkurën, ka qenë njëri prej organizatorëve të rrëzimit të qeverisë. Konjufca, në një intervistë për Deskun në Kohavision, ka deklaruar se arsyetimi për shkarkimin e Avdullah Hotit mund...
Lajme

Kurti bën homazhe tek arkivoli i aktores Leze Qena

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena. Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht nga mosha e gjithsecilit prej nesh, ajo ishte ose nëna ose gjyshja ideale. Ikona e...
Lajme

Rastet e reja me koronavirus 3 nga Prishtina, 4 nga Vushtria, 1 nga Peja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë konfirmuar edhe tetë raste të reja me koronavirus dhe se një prej pacientëve i cili ishte infektuar me COVID-19, është shëruar, raporton Express. Përmes një komunikate drejtuar mediave, IKSHP’ja ka bërë me dije se katër prej këtyre rasteve janë raste kontakti...
Lajme

Arben Gashi merr 700 sms me kërcënime

Pasi që zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje i publikuan numrat e deputetëve në grupin #me kryeministrin, militantët e VV-së përvec mesazhit “mos na vjedh votën” edhe kanë kërcënuar deputetët. Insajderi merr vesh se shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka pranuar 700 mesazhe kërëcënuese nga persona të ndryshëm. Pas...
1 2 3 5
Page 1 of 5