E hënë, 25 Maj, 2020

archive25 Mars, 2020 - 23:28

Lajme

COVID-19 “nuk ka gjasa të zhduket gjatë verës”

Koronavirusi nuk ka gjasa të zhduket gjatë verës, njoftoi agjencia e Bashkimit Europian për kontrollin e sëmundjeve, në një paralajmërim të rreptë se epidemia mund të vazhdojë kur temperaturat të rriten nëse nuk zbatohen masa për frenimin e saj, shkruan “Mirror”. Njoftimi nuk lë shumë hapësirë për të shpresuar se...
Lajme

Molliqaj: Albin Kurti shkoi sepse deshi totalitarizëm

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqa, ka reaguar menjëherë pas votimit pro rrëzimit të qeverisë në Kuvendin e Kosovës. Ai tha, në një shkrim në Facebook, se Kuvendi morri vendim të drejtë në rrezimin e qeverisë, siç e ka cilësuar ai, të shkurtur e të rrezikshme të Albin Kurtit. Molliqaj...
Lajme

Me 82 vota pro në Kuvend, rrëzohet Qeveria Kurti

Me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim në natën e së mërkurës në Kuvendin e Kosovës është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Albin Kurti drejtoi ekzekutivin e vendit për vetëm 51 ditë, duke qenë kjo Qeveria më jetëshkurtër ndonjëherë në Kosovë. Mocionin për rrëzimin e Kurtit...
Lajme

A është duke e shqyrtuar Vetëvendosje ofertën e Anton Qunit?

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mufail Bajqinovci, ka thënë se çdo gjë në lidhje me atë se a do ta pranoj apo jo Vetëvendosje ofertën e Ministrit Anton Quni, që ta kthej në qeveri Agim Veliu, në mënyrë që të tërhiqet mocioni i mosbesimit, është spekulim. “Të gjitha janë...
Lajme

“Sot qeveria Kurti bie, Avdullah Hoti bëhet kryeministër”

Njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri mbrëmë në RTK ka thënë se Qeveria Kurti nesër do të bie dhe se votat do të jenë të mjaftueshme. Sipas Tahirit, mandatin e kryeministrit do ta marrë Avdullah Hoti i LDK’së. ‘’Qevera Kurti do të bjerë. Votat janë të mjaftueshme për rrëzimin e...
Lajme

Gani Geci: Oferta e Anton Qunit është një ofertë shqiptare!

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, ka mbështetur propozimin e Anton Qunit, për mundësinë e dytë të koalicionit. Ai ka thënë se kjo ofertë është një ofertë e mirë dhe shqiptare. “Oferta e Anton Qunit është ofertë shqiptare dhe oferta më e mirë në këtë kohë të koronavirusit.”...
1 2 3 5
Page 1 of 5