E hënë, 25 Maj, 2020

archive24 Mars, 2020 - 23:45

ShowBiz

Adelina Ismaili ia kalon edhe Papës në këtë pikë

Adelina Ismaili është emër i konfirmuar prej tridhjet vitesh në skenën tonë muzikore, duke u shndërruar në yll të madh, femër revolucionare, e cila I bëri e tha të gjitha ato që ndjeu se duhet ti bënte, shkruan “Kosovarja”. Adelines nuk i kanë munguar asnjëherë epitetet e titujt, që megithatë...
Lajme

Mbyllet edhe India, 1.3 miliardë banorë në izolim për 21 ditë

Kryeministri i Indisë, Narendra Modi urdhëroi sot një mbyllje “të plotë” për 1.3 miliardë njerëzit e Indisë, duke paralajmëruar se “shumë familje do të shkatërrohen përgjithmonë” nëse vendi nuk do të merrej me parandalimin e shpërthimit të koronavirusit në tre javët e ardhshme. Modi tha se mbyllja do të fillonte...
Lajme

Zvicra kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

Ambasada e Zvicrës në Kosovë u ka bërë thirrje partnerëve të koalicionit qeverisës që t’i kapërcejnë mosmarrëveshjet e brendshme dhe të ndërtojnë besimin, në mënyrë që të vazhdojnë me zbatimin e planit të Qeverisë dhe të jetësojnë atë për të cilën janë zgjedhur. Në deklaratën e bërë për media nga...
1 2 3 5
Page 1 of 5