archive23 Mars, 2020 - 23:54

Lajme

26 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 26 raste të reja me koronavirus në Kosovë. “Sonte me 23.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar njëqind (100) mostra të marra në hulumtim të personave që kanë qenë në kontakt...
Lajme

Thaçi nesër në mëngjes i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për anulimin e vendimit të Qeverisë Kurti

Presidenti Thaçi në konferencën për media tha se vendimi i qeverisë për kufizmin e lëvizjes së qytetarëve është antikushtetuese. Ai ka thënë se askush s’duhet t’i zbatojë këto masa, sepse bën vepër penale. “Deri më sot kryeministri dhe Qeveria kanë thënë se gjendja është nën kontroll, prandaj e kanë kundërshtuar...
Lajme

Qeveria Kurti ndalon tubimet, s’ka fejesa e dasma njëherë!

Qeveria Kurti me qëllim të parandalimit të pandemisë Covid-19, ka ndërmarrë disa masa sa i përket lëvizjes. Sipas propozimit, ndalohen të gjitha tubimet në të gjitha mjediset private dhe publike, të hapura dhe të mbyllura përveç kur është e domosdoshme, shkruan Indeksonline. “Ndalohen tubimet në të gjitha mjediset- private dhe...
ShowBiz

Shokon Sinan Vllasaliu, zbulon “përkatësinë etnike”

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Sinan Vllasaliu është bërë pjesë e një programi, i quajtur “Ethnicity estimate”, që është trend në Instagram. Aty duhet të ngarkoni një fotografi tuajën, dhe ju bën një “test të ADN-së” dhe do të merrni një vlerësim të përkatësisë etnike. Sinani e ngarkoi foton...
Lajme

Gjendet i vdekur një burrë në Prishtinë

M.Sh., 82-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot në rrugën ‘Shkupi’ në Prishtinë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ahmeti tha se policia ka dalë në vendngjarje dhe po merret me hetimin e rastit. “Me të...
1 2 3 6
Page 1 of 6