E hënë, 25 Maj, 2020

archive22 Mars, 2020 - 23:50

Lajme

Koronavirusi/ Gjermania shtrëngon masat, dënimet deri në 25 mijë euro

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministrat e landeve kanë vendosur sot gjatë një konference telefonike që të ndalohen kontaktet sociale. Gjermania e ka kuptuar shumë seriozisht luftën kundër virusit Corona, ndaj ka ashpërsuar sot rregullat për dalje jashtë shtëpive apo banesave. Në dy javët e ardhshme në Gjermani ndalohen kontaktet...
Lajme

Elvis Naçi: Kush rri në shtëpi ka shpërbimin e dëshmorit

Humanisti dhe imami nga Shqipëria Elvis Naçi , iu ka drejtuar me një mesazh qytetarëve të Shqipërisë duke iu bërë thirrje atyre të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, për të parandaluar rrezikun e shpërndarjes së koronavirusit. Naçi ka cituar një mesazh të fortë fetar nga një Pejgamber a.s. “Kush rri...
Op/Ed

Sa më ngushtë aq më shlirë

Nga Bekim Zabërgja Kam qenë mëse i bindur që ky koalicion qeverisës, nuk do të ketë jetë më të gjatë se 3-6 muaj për shkak të kaluarës së tyre, mirpo se do të ketë jetëgjatësi për vetëm kaq pak ditë këtë jo që se kam besuar, po as paramenduar.Pra, kjo...
BiznesLajme

Miell me bollëk në Mitrovicë

Qytetarët e Mitrovicës nuk kanë nevojë për panik sa i përket rezervave të miellit, për shkak se pothuajse nëpër të gjitha dyqanet miell ka me bollëk. Këtë e konfirmuan edhe menaxherët e disa pikave në Mitrovicë, të cilët preferuan të flasin pa iu përmendur emrat. “Kemi miell me bollëk dhe...
Lajme

Kroatët do ta shpëtojnë botën nga pandemia / Ja përse

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump njoftoi pasditen e të shtunës, se FDA, (Organizata e Ushqimit dhe Ilaçeve), ka arritur të zbulojë se janë dy substanca, që të përziera së bashku mund të kurojnë COVID-19. Në një postim në rrjetet sociale Trump shkruan, se ky kombinim mund...
Lajme

Gjermania merr vendimin e fundit për shkak të koronavirusit

Kryeministrat e krahinave në Gjermani kanë vendosur të marrin masa shtesë në shërbim të ndalimit të rrezikut të përhapjes së koronavirusit. Në vend të ndalimit të qarkullimit të trafikut, ata kanë rënë dakord të ndalojnë takimet me më shumë se dy persona. Kryeministri i Landit të Bavarisë Markus Zeder, pa...
1 2 3 5
Page 1 of 5