E hënë, 25 Maj, 2020

archive21 Mars, 2020 - 23:23

Lajme

Arrin në 30 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 30 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Edhe dy raste pozitive u konfirmuan sonte. “Dy rastet pozitive janë raste me vendbanim nga Gjilani, njeri i gjinisë mashkullore me moshë 20 vjeç dhe tjetra e gjinisë femërore e moshës 36 vjeç”, ka bërë të ditur Instituti...
Lajme

Koronavirusi shkakton kaos në kufijtë evropianë

Kufizimet kufitare që synojnë ngadalësimin e pandemisë së koronavirusit në Europë kanë shkaktuar refuzimin e hyrjes së mijëra qytetarëve dhe kaos në vendkalimet në lindje të kontinentit. Kamionët duhej të prisnin 30 orë në vendkalimin Jedrzychoëice të Polonisë në kufirin gjerman, ndërsa makinat u përballën me vonesa 16-orëshe, deklaroi Joanna...
Interesante

Alarmi i shkencëtarëve / Kjo që po ndodh me koronavirusin qe parashikuar që në 2007’ën

Shpërthimi i tanishëm i koronavirusit ishte një bombë e telekomanduar me efekt të vonuar që dihej se do të plaste. Në këtë përfundim kanë arritur një grup shkenctarësh pasi kanë bërë një inventar të gjithanshëm të karakteristikave të Sars-CoV-1 në 2007, në lidhje me aspektet epidemiologjike, klinike, patologjike, imunologjike, virologjike...
Lajme

A mund koronavirusi të shtyjë mocionin për rrëzimin e qeverisë?

Kryemnistri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se pavarësisht vështirësive nëpër të cilat po kalon koalicioni qeverisës, nuk do ta ndërpresë punën e tij dhe nuk do të ndalet para pengesave. Qeveria e Kosovës ka pësuar luhatje, për shkak të mosmarrëveshjeve që kanë lindur ndërmjet dy partnerëve të koalicionit, Lëvzjes...
Lajme

Prishtinasit me lugë e tenxhere në duar protestojnë në ballkone

Sonte është hera e tretë që po organizohet një protestë që në ora 8 të mbrëmjes ku qytetarët poshprehin pakënaqësitë e tyre për zhvillimet e fundit politike në vend, shkruan IndeksOnline. Me tenxhere, lugë e mjete të tjera jo të rrezikshme, në ballkonet e tyre, prishtinasit po bëjnë zhurmë kogja...
Lajme

Angela Merkel në një supermarket, duke blerë sapun dhe letra tualeti

Kancelarja gjermane Angela Merkel po e përjeton një pandemi të coronavirusit si miliona gjermanë të tjerë. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, si një blerëse e supermarketeve, ajo është parë duke shkuar nga një raft te tjetri dhe kontrollon që mallrat që kërkojnë janë ende në dispozicion. Siç thuhet më...
1 2 3 4
Page 1 of 4