archive20 Mars, 2020 - 23:54

Lajme

Nëntë të vdekur në Turqi nga koronavirusi, 670 të infektuar

Vdekjet e shkaktuara nga koronavirusi në Turqi kanë shkuar në nëntë, ka njoftuar të premten mbrëma ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, pasi pesë pacientë të moshuar vdiqën nga sëmundja shumë ngjitëse e frymëmarrjes. Numri i rasteve të konfirmuara në vend është ngritur me shpejtësi që nga konfirmimi i parë javën...
Lajme

“Albin Kurti po përfundon tu iu ra tenxhereve…”

Nga Valon Syla Albin Kurti me fjalë të mëdha reziston dhe përfundon t’u i ra tenxhereve nëpër ballkona… S’po ta thojnë por qe pe thom une. I ke zhytë brekët, e po mundohet mu nxjerr me instalacione patetike me ide të viteve 1990 ku edhe tu ka ndalë sahati, kur...
Interesante

Kjo ishte Prishtina në vitin 1996

Prishtina ka qenë gjithmonë e bukur. Ndër vite, herë më pak e zbukuruar e herë më shumë, ndërtesa të shumta janë larguar e të tjera janë ndërtuar në kryeqytet. Institucionet kryesore të shtetit e bëjnë sot Prishtinën një vend simpatik dhe një pikëtakim për njerëzit, por edhe për turistët. Një...
Lajme

Edhe dy të prekur me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 24

IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për dy raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë. Bëhet fjalë për dy persona që kanë pasur kontakt me personat tjerë që dolën pozitiv me koronavirus. Një rast është nga Suhareka e tjetri nga Gjakova. Njoftimi: DY RASTE TË KONFIRMUARA ME COVID-19! Komunikatë për media...
Lajme

I mbijetoi kancerit, 34-vjeçari vdes nga koronavirusi

Një 34-vjeçar, që mbijetoi nga kanceri, ka vdekur nga koronavirusi vetëm dy javë pasi vizitoi “Disney World” dhe studiot “Universal”. Jeffrey Ghazarian, i cili testoi pozitiv ndaj COVID-19 vetëm disa ditë më parë, është personi më i ri në Amerikë që vdiq nga virusi. Ai vdiq vetëm dy javë pasi...
Lajme

Haradinaj: Qeveria në ikje po largohet me turp

Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se me hqjen e tarifës për lëndën e parë, Kosova humbi plotësisht kreditin te partnerët ndërkombëtarë, e posaçërisht te Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas Haradinajt, qeveria në ikje po largohet me turp, shkruan Gazeta Sinjali. “Me këtë e...
1 2 3 5
Page 1 of 5