E hënë, 25 Maj, 2020

archive19 Mars, 2020 - 23:56

Lajme

Koronavirusi/ Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara paralajmërim të ashpër: Nëse e lemë të përhapet, do të vrasë miliona njerëz

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara ka lëshuar një paralajmërim të ashpër për udhëheqësit botërorë, për të punuar së bashku për të frenuar përhapjen e koronavirusit. “Nëse lejojmë që virusi të përhapet si zjarr i egër, veçanërisht në rajonet më të rrezikuara të botës, ai do të vriste miliona...
Lajme

“Qeveria e ardhshme do të jetë PDK-LDK me disa bishta tjerë”

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka deklaruar se nuk e ka nënshkruar mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ai ka thënë mosnënshkrimit të mocionit, është situata me koronavirusin dhe paqartësitë e veprimeve të ardhshme politike, shkruan Reporteri.net. Ndër të tjera Avdyli ka thënë se Kosova duhet të shkojnë në zgjedhje,...
Lajme

Të shtunën seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Të shtunën pasdite pritet të mbahet seanca për votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Klan Kosova ka mësuar se Lidhja Demokratike e Kosovës i ka 25 nënshkrime nga deputetët në radhët e vet, 13 nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Gjashtë nga NISMA...
Lajme

Angela Merkel u drejtohet popullit me këtë mesazh për koronavirusin

Fjalimi i plotë i Angela Merkelit drejtuar qytetarëve gjermanë: Të dashura bashkëqytetare, të dashur bashkëqytetarë, për momentin, virusi korona po e ndryshon në mënyrë dramatike jetën në vendin tonë. Ideja që kemi ne për normalitetin, për jetën publike, për jetën sociale – të gjitha këto po vihen në provë si...
Tech

Bill Gates vjen me një paralajmërim për koronavirusin

Bill Gates la pas një karrierë në industrinë e teknologjisë për t’u përqendruar në luftimin e sëmundjeve në të gjithë botën. Gates u bashkua nga Dr. Trevor Mundel, i cili drejton punën globale të Fondacionit Gates, dhe Dr. Niranjan Bose, këshilltari kryesor i tij shkencor, raporton “Metro”, transmeton lajmi. net....
Lajme

Kurti: Agim Veliut i ka zgjatur 19 vite fakulteti

Ish-kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti i ka reaguar ish-ministrit Agim Veliu që sot deklaroi se LVV-ja ka mungesë të kuadrove, raporton Gazeta Express. Kurti ka shkruar në Facebook se njerëzit që e njohin mirë Agim Veliun tregojnë që atij i ka zgjatur 19 vite fakulteti...
1 2 3 5
Page 1 of 5