E hënë, 25 Maj, 2020

archive18 Mars, 2020 - 23:20

Lajme

Limaj: Nuk bëhen aventura me shtetin

Nisma Socialdemokrate do të mblidhet nesër për mosbesimin që pritet ta inicioi kreu i LDK-së, Isa Mustafa për ta rrëzuar Qeverinë Kurti. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, vet Kreu i Nismas Fatmir Limaj ndërsa tha se opozita i mirëpret mosbesimet e tilla por pritet të dalin me qëndrim final....
Lajme

Kurti: E njoftova Mustafën gjysmë ore para se ta shkarkoj Veliun

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media ka njoftuar se gjysmë ore para se ta shkarkonte ministrin e Brendshëm të Kosovës, Agim Veliun, e ka njoftuar kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafën. “Unë e kam njoftuar më shumë se gjysmë orë më parë kryetarin e...
Lajme

“Albin Kurti i dogji 200 mijë vota dhe 5 milionë euro”

Turp dhe mjerim i madh, kryeministri Kurti po e dërgon vendin në zgjedhje vetëm 45 ditë pasi u zgjodh kryeministër. Në situatën më të rëndë që po kalon vendi ynë përshkak pandemisë me COVID-19, kryeministri Kurti shkakton krizë politike. Kësaj i thonë krizë mbi krizë. I dogji 200 mijë vota...
Lajme

Shënohet vdekja e dytë në Shqipëri nga Coronavirusi

Është shënuar edhe viktima e dytë në vendin tonë nga Covid-19. Viktima është një 66 vjeçar ku sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësië kishte komplikacione të rënda. Pacienti i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ishte në gjendje të rëndë ndërroi jetë mëngjesin e sotëm. 66-vjeçari...
Lajme

“Kërkesa e Thaçit për gjendjen e jashtëzakonshme, e paarsyeshme, e palogjikshme, e papërgjegjshme, e padobishme”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar presidentin e vendit, Hashim Thaçi, për propozimin e tij për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. “Mbrëmë kishim një zhvillim të pazakontë, meqenëse presidenti i Republikës së Kosovës u angazhua për t’u shpallur gjendja...
Lajme

Haki Abazi ‘godet’ Isa Mustafën dhe Agim Veliun

Pas mocionit të mosbesimit për Qeverinë Kurti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka ardhur reagimi i zëvendëskryeministrit Haki Abazi. Abazi ka theksuar se qëndrimet e Veliut dhe Isa Mustafës janë në sinkron me PDK-në dhe Thaçin. Postimi i plotë: Është për keqardhje kur ndëgjon deklaratat e Mustafës dhe Veliut e...
Lajme

“Ja kush fiton pas inicimit të mosbesimit ndaj Qeverisë”

Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, ka vlerësuar se interes shoqëror në Kosovë, është që të luftohet kundër krizës më të madhe që ka njohur njerëzimi në shekullin XXI, atë ndaj COVID19. Por sipas tij, me inicim të mosbesimit ndaj Qeverisë, fiton interesi i luftës politike, jo interesi shoqëror. Në një...
Lajme

“Albin Kurti duhet të dalë dhe të japë dorëheqje”

Ish-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka, tha se ka informata të sakta se ka një javë që kur kryeministri Albin Kurti është bindur se kjo Qeveri duhet shkarkuar. Sipas Zekës shkarkimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, është bërë me qëllim që Kurti të vetëshkarkohet, njofton Klan Kosova. “Ka...
Lajme

Vjosa Osmani e Lumir Abdixhiku kundër rrëzimit të Qeverisë

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se subjekti i tij do të nisë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu. Mustafa e bëri të ditur këtë në një konferencë për medie pas mbledhjes së kryesisë së LDK’së. Nënkryetarja...
Lajme

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Përfaqësuesin e Lartë të BE’së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Siguri dhe Politikë të Jashtme dhe zëvendës Kryetarin e Komisionit Evropian, Josep Borrell. “U diskutua më së shumti për masat dhe përpjekjet e Qeverisë së Kosovës për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19,...
1 2 3 7
Page 1 of 7