E hënë, 25 Maj, 2020

archive17 Mars, 2020 - 23:40

Lajme

Lajm i mirë | Shërohet personi i parë i prekur me Coronavirus

Është shëruar nga Covid-19 personi i parë që u diagnostifikua me këtë virus. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri Orgesa Manastirliu. Njoftimi i plotë: Lajm i mirë🙏🏼 Pacienti i parë nis rrugën e shërimit nga #COVID-19 Rezulton negativ në testin e parë pas trajtimit, kontakti...
Lajme

Lajm i mirë për ju që keni vetura, u mor ky vendim

Minsitri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu ka njoftuar qyetetarët se ka marr vendim për të mos regjistruar automjetet përkohësisht. Veliu ka njoftuar se sot ka nënshkruar vendimin për pezullim të përkohshëm të afatit kohor prej pesë ditëve, nga dita e bërjes së pagesës së Policës së Sigurimit...
Lajme

Arrin në 100 numri i të vdekurve nga koronavirusi në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara, COVID-19 vazhdon të përhapet dhe numri i të vdekurve arriti shifrën 100, sipas njoftimeve të sotme ende jozyrtare. Shtetet më të goditura të Amerikës vazhdojnë të jenë Uashingtoni, Nju Jorku dhe Kalifornia. Numri i rasteve të konfirmuara si në Uashington ashtu edhe në Nju Jork po...
Lajme

Fushë Kosova merr masa për COVID -19

Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, z. Burim Berisha dhe grupi punues komunal për parandalimin dhe zbatimin e masave mbrojtëse për COVID-19, falënderojnë të gjithë punëtorët e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë me në krye Dr. Osman Maxhera, qytetarët, bizneset dhe punëtorët e ndërmarrjeve publike për kujdesin që po...
Lajme

E dhimbshme: Vdes papritmas mitrovicasi 26 vjeçar në Gjermani

Leon Bajrami nga Koshtova e Mitrovicës, i lindur me datë 27.03.1993, ka vdekur papritmas në Kieln të Gjermanisë. Këtë gjë e kanë konfirmuar familjarët përmes një njoftimi, shkruan Reporteri.net. Ata nuk bëjnë të ditur për shkaqet që sollen vdekjen, mirëpo mësohet se ai ishte prekur nga një sëmundje. “Gjithmonë ne...
Lajme

Aksion i madh nga Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit

Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit ka ndërmarrë sot një aksion të madh për shpërndarjen e produkteve ushqimore për familjet në nevojë. Këtë e ka bërë të ditur vetë shoqata përmes një postimi në faqën e saj zyrtare në facebook. Postimi i plotë i shoqatës: Aksion i madh ! Ne sot...
BiznesLajme

Skandaloze: Çmimi i miellit rritet 400%

Qytetarët e Drenasit kanë raportuar gjatë ditës së sotme se një subjekt afaristë në këtë komunë , ka ngritur çmimet e miellit në 400 për qind se sa tregu i zakonshëm i 25 kilogramëve miell, transmeton IndeksOnline. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga komuna e...
Lajme

Mjekët gjermanë zbulojnë simptoma të reja të koronavirusit

Virusi korona është akoma shumë i panjohur për botën. Por hulumtimi sjell njohuri të reja çdo ditë. Tani një ekip gjerman zbuloi se njerëzit e infektuar treguan më shumë simptoma se sa ato që diheshin deri tash. Virusi i ri i koronës po përhapet në të gjithë botën, epidemiologët kërkojnë...
1 2 3 5
Page 1 of 5