archive15 Mars, 2020 - 23:26

Lajme

Siria hyn në vitin e dhjetë të luftës

Lufta në Siri është ende duke ndodhur. Konflikti, i cili filloi në fillim të vitit 2011 është duke vazhduar ende, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova. Por ndërsa hyn në vitin e saj të dhjetë, lufta – e cila i dha shkas grupit të Shtetit Islamik dhe shkaktoi katastrofën më të...
Lajme

KEK’u vetëmobilizohet për të mos lejuar krizë energjetike

Drejtori Menaxhues i KEK-ut, Njazi Thaqi, në orët e mbrëmjes i ka vizituar punëtorët në Termocentralin “Kosova B” në Obiliq. Ai ka deklaruar se pavarësisht gjendjes së krijuar nga pandemia e shkaktuar nga koronavirusi, situata në KEK është normale dhe se kjo ndërmarrje është duke punuar me kapacitete të plota...
Lajme

Angela Merkel me mesazh për koronavirusin

Koronavirusi ka alarmuar gjithë Evropën, teksa po përhapet me shpejtësi në të gjitha vendet. Pasi gjunjëzoi Italinë, si një ndër vendet më të zhvilluara në botë, duke shënuar mbi 1440 viktima, virusi vdekjeprurës po përhapet edhe në vendet e tjera të BE, si Francë, Gjermani, etj. Kjo situatë pandemie ka...
Lajme

Frika nga Koronavirusi/ Prizreni qytet fantazmë, asnjë njeri në qytet

Deri më tani, në Kosovë janë konfirmuar nëntë raste me virusin Covid-19. Qeveria e Kosovës ka ndërmarrë disa masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në vend, shkruan Korrespodenti. Deri më tani, janë mbyllur shkollat, të gjitha kafiteritë, restorantet, e dyqanet të cilat frekuentohen në masë të madhe nga qytetarët....
Lajme

Harta e komunave të prekura me koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka konfirmuar sot 4 raste të reja me koronavirus, duke çuar numrin e përgjithshëm në 9. Tre prej tyre janë nga Malisheva, kurse një nga Podujeva, komunë që edhe kjo tashmë hynë në hartën e vendeve të rrezikuara nga koronavirusi. Malisheva prinë me 4 persona...
1 2 3 6
Page 1 of 6