E hënë, 25 Maj, 2020

archive12 Mars, 2020 - 23:53

Lajme

Përse nuk po përhapet koronavirusi në Afrikë?

Që nga fillimi i përhapjes së pandemisë së koronavirusit nëpër botë, ekspertët janë bashkuar që ta luftojnë këtë sëmundje. Por ekziston një pjesë e botës që ende nuk është përhapur ky lloj virusi – Afrika, shkruan The Independent. Image result for coronavirus in africa Kontinentet e tjera, nga Amerika e...
BiznesLajme

Kryeinspektori i Tregtisë paralajmëron bizneset: Do të ketë ndëshkime të ashpra nëse rriten çmimet

Kryeinspektori i Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Lulzim Syla, ka thënë se do të ketë ndëshkime të ashpra për bizneset nëse konstatohet se ato kanë ngritur çmimet, pas situatës së fundit të shkaktuar nga koronavirusi. Përmes një njoftimi të MEPTINIS-it, Syla ka thënë se pas...
Lajme

Aksident i frikshëm në Prishtinë

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi i njejti është vetaksidentuar me një tjetër veturë të parkuar. Gazeta Sinjali ka kontaktuar me Policinë e Kosovës, ku kanë konfirmuar që aksidenti ka ndodhur rrugës për Gërmi ku drejtuesi i veturës ka pësuar lëndime. “Një veturë në lëvizje e ka goditur një...
Lajme

Poshtëruese: Kompania e Arabisë Saudite e shfrytëzon një njeri për të shpërndarë dezinfektues për duar

Kompania shtetërore e naftës e Arabisë Saudite ka kërkuar falje pasi një punëtor ishte përdorur në mes të shpërthimit global të koronavirusit. Imazhet e shpërndara në mediat sociale tregojnë se njerëzit marrin dezinfektues për duar nga një kuti, në të cilën një burrë qëndron brenda. Punëtori gjithashtu është i veshur...
Lajme

Mjekja italiane: Le t’ju shërojë Ronaldo se e paguani 1 milion euro në muaj

Mjekët 'në luftë' me koronavirusin. Një fizioterapiste, me master në shkencat mjekësore nga Milano, Valey Cambiaghi, ka shpërthyer përmes rrjeteve sociale, duke kërkuar vëmendje e vlerësim ndaj mantelbardhëve në Itali. Duke bërë një paralelizëm tejet domethënës mes pagës së mjekëve dhe futbollistëve, Valery shkruan: “Thuajse iu jepni një milion euro...
Lajme

Pamje të rënda: I plagosuri i shtrirë në Prishtinë

Sot rreth orës 15:00, në lagjen Arbëria në Prishtinë, ka pasur të shtëna më armë, ku si pasojë e këtyre të shtënave është plagosur një 18-vjeçar i cili menjëherë është nisur për trajtim mjekësor në QKUK. Indeksonline ka siguruar një fotografi nga vendi i ngjarjes, ku shihet viktima i rrethuar...
1 2 3 5
Page 1 of 5