E hënë, 25 Maj, 2020

archive11 Mars, 2020 - 23:46

Lajme

Frika nga koronavirusi, qytetarët “pushtojnë” barnatoret

Pas shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, qytetarët janë kapluar nga paniku. Pasi pothuajse zbrazën raftet e supermarketeve, tani qytetarët po nguten që të blejnë medikamente. Sic shihet në këto foto të siguruara nga Gazeta Express, dhjetëra qytetarë ua kan ‘’mësyrë’’ barnatoreve. Qeveria e vendit tonë miratoi një mori masah parandaluese...
Lajme

Kolegji AAB ndërpret mësimin deri më 27 mars

Qeveria e Kosovës mbajti sot mbledhjen e jashtëzakonshme pasi OBSH shpalli gjendje pandemike shkaku i koronavirusit, ku mori vendim Qeveria e Kosovës ndërmori ndërprerjen e procesit edukativo arsimor në institucioneve arsimore publike dhe private në të gjitha nivelet deri 27 mars 2020. Këtë vendim e ka zbatur edhe Kolegji AAB,...
Lajme

Molliqaj: Kurti do të shkarkohet

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka paralajmëruar se kryeministri i vendit, Albin Kurti, do të shkarkohet shpejt nga posti i tij. Molliqaj ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se nuk beson se do të zbatohet paralajmërimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për tërheqjen e trupave ushtarake...
Lajme

Kina sfidoi botën dhe fitoi luftën kundër koronavirusit

Kur Partia Komuniste e Kinës mbylli një qytet të tërë për të luftuar shpërthimin e një koronavirusi të ri, disa zyrtarë perëndimorë të shëndetit publik paralajmëruan se qasja e hekurt e qeverisë shkelte normat demokratike dhe mund t’i përkeqësonte gjërat. Tani që numri i rasteve të reja në të gjithë...
Shëndeti

Masat që duhet marrë kundër prekjes nga koronavirusi

Doktori Gastroenterolog, Visar Berisha, ka treguar për masat që duhet marrë për parandalimin e rrezikshmërisë së prekjes nga koronavirsui. Mjeku tha se duhet pasur kujdes me agjendën e secilit prej nesh. Sipas tij, aktivitetet që mund të zhvillohen edhe në shtëpi, nuk duhet zhvilluar në ambientin e jashtëm. Duke filluar...
Lajme

Arrin në 15 numri i të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri

Ka shkuar në 15 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë, ndërsa një 73-vjeçare humbi jetën paraditen e sotme. Tri rastet e fundit janë konfirmuar në orët e vona të së mërkurës, ka njoftuar ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu. “Janë 283 raste të testuara dhe...
Lajme

Zyrtare: Qeveria e Kosovës ndërpret mësimin deri më 27 mars

Qeveria e Kosovës në mbledhjën që mbajti para pak minutave mori masa kundër koronavirusit duke pezulluar mësimin deri më 27 mars. Gjithashtu në mbledhjen e qeverisë u vendos edhe për disa masa të tjera në luftën kundër koronavirusit: Pezullimi i përkohshëm i linjave ajrore dhe tokësore, të gjithë udhëtarët që...
1 2 3 4
Page 1 of 4