E hënë, 25 Maj, 2020

archive10 Mars, 2020 - 23:18

Lajme

Cakolli: Antiamerikanizmi i Kurti nuk është i rastit, ekstremistët e majtë i ka mbledhur rreth vetes

Ish-zëvendësministri Bujar Cakolli, ka thënë se qëndrimet kundër agjendës amerikane të Kurtit nuk janë as të rastit dhe nuk ndërlidhen as vetëm me situatën aktuale. Këto qëndrime, sipas tij, burojnë thellësisht në bindjet e mykura ideologjike antiliberale dhe antiamerikane, si dhe kundër bashkëpunimit shqiptaro-amerikan të Kurtit dhe njerëzve të tij....
ShowBiz

Rap-artisti i ri Kia publikon këngën e tij

Rap-artisti i ri i skenës, KIA, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor. “Çka po don” mban titullin kënga e tij e re, e cila është ritmike e zhanreve të miksuara RnB dhe hip-hop. Kënga është punuar nga producentët Zzap dhe Chriss, në studion e tyre...
Lajme

Ministria e Arsimit jep lajmin nëse do të ndërprehet mësimi në Kosovë shkaku i koronavirusit

Drejtuesit e institucioneve arsimore dhe shëndetësore në Kosovë janë mbledhur sot për të diskutuar rreth planit të veprimit për ndërmarrjen e masave preventive kundër koronavirusit. Ministrja Hykmete Bajrami në koordinim me zyrtarët e Institutit Kombëtarë e drejtorë komunalë të arsimit janë marrë vesh që mësimi të mos ndërpritet. “Pasi që...
1 2 3 4
Page 1 of 4