archive8 Mars, 2020 - 23:59

Sporti

Çfarë goli nga Betis, ‘bombardohet’ porta e Real Madrid

Ekipi i Betis ka arritur të kaloj në epërsi kundër Real Madrid me golin e Sidnei në minutën e 41-të Mbrojtësi i Betis, Sidnei arriti që me një goditje tejet të fuqishme ta mposhtë të habiturin Courtois, transmeton Gazeta Sinjali. Në pjesën e parë, ndeshje më të mirë pati skuadra e...
Lajme

Gjermania vjen me një propozim të rëndësishëm

Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn u ka propozuar sot organizatorëve të ngjarjeve që të shtyhen tubimet me më shumë se 1.000 njerëz për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Spahn tha për agjencinë e lajmeve DPA se ai beson se ka shumë ngjarje sportive, koncerte dhe panaire në periudhën e ardhshme....
Lajme

Veseli: Azem Syla ishte në të drejtën e tij kur i printe UÇK’së, i tillë ishte edhe sot kur po nisej në Hagë

Komandanti Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla ëështë nisur sot për në Hagë. Pas kësaj, lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka reaguar duke thënë se nuk ka rëndësi, në luftë apo paqe, drejtësia çdoherë është me të drejtin, transmeton Indeksonline. “Azem Syla është i tillë edhe sot teksa po...
Lajme

Konfirmohet shqiptari i parë i prekur me koronavirus!

Është konfirmuar rasti i parë i një shqiptari të prekur nga koronavirusi. Pavarësisht se nuk dihet emri i tij, oraneës mëson se ai është 43 vjeçar dhe me origjinë nga Kuçova. Shqiptari është banues në Codogna të Italisë dhe ka qëndruar në spital. Të afërmit e tij kanë deklaruar se...
1 2 3 5
Page 1 of 5