E hënë, 25 Maj, 2020

archive7 Mars, 2020 - 23:54

Lajme

Kosovarët vazhdojnë ta vjedhin me të madhe energjinë elektrike

Qytetarët e Republikës së Kosovës ende po vazhdojnë të keq shfrytëzojnë energjinë elektrike, shkruan IndeksOnline. Në bazë të të dhënave, miliona euro humbin nga dëmi që bëhet me vjedhjen e energjisë. E me konsumatorët që nuk e faturojnë totalin e shpenzimeve të energjisë, KEDS është në hall me ta. Në...
ShowBiz

Kur Nora Istefi ishte pa ndërhyrje estetike

Këngëtare e talentuar, e afirmuar, e dashur nga publiku dhe mbi të gjitha shpërthyese në skenë, dikur nuk ishte kjo që e shohim sot. Nora Istrefi, që në paraqitjen e parë është konsideruar “bombë”, ama me vite pamja e saj ka ndryshuar shumë, shkruan “Kosovarja”. Nora, këngëtarja që dridhej e...
Lajme

Albin Kurti merr një vendim të rëndësishëm

Më 20 shkurt 2020, Gazeta Hulmutese Insajderi, ka raportuar se si Dogana e Kosovës ka ndaluar në fillim të po atij muaji dy kamionë me vajra që vinin nga Irani në Kosovë, pasi që kompania importuese iraniane ishte në listën e zezë të Bashkimit Evropian dhe SHBA-së. Vetëm pas këtij...
Lajme

Momenti i aksidentit të rëndë në fshatin Llugë të Podujevës, 4 të lënduar – shpëtojnë fëmijët që ishin duke lozur në oborr

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Llugë të Podujevës, shkruan IndeksOnline. Një veturë në lëvizje është rrokullisur disa herë me ç’rast ka përfunduar në oborrin e një shtëpie. Nga ky aksident kishin mbetur të lënduar katër persona. IndeksOnline mëson se në kohën kur ka ndodhur...
Lajme

Grenell: Ndarja e Kosovës nuk është diskutuar në praninë time

Richard Grenell ka reaguar ndaj deklaratës së profesorit amerikan, Edward Joseph, i cili ka thënë se qëllimi i Thaçit, Vuçiqit dhe Grenellit është që të arrihet marrëveshja e cila përfshin edhe ndarjen e Kosovës. Në llogarinë e tij të Twitter-it, i Deleguari Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi shkroi:...
Lajme

Kërkohet rritja e pagës minimale në 350 euro deri më 1 maj

Pas deklarimeve të kryeministrit të vendit Albin Kurtit se është absurde që pagat minimale në sektorin privat të jenë më të ulëta se 350 euro ka reaguar Sindikata e Sektorit Privat e Kosovës. Kjo Sindikatë mbështeti Kurtin, teksa tha që vendimi për rritjen e pagës minimale duhet të hyjë në...
Lajme

Çka po lexon Thaçi në takim me Grenellin dhe Vuçiqin

Javën e kaluar në Washington është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq, me ndërmjetësimin e emisarit të Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Një foto zyrtare rreth këtij takimi është publikuar dje nga i Ngarkuari Special për dialogun Kosovë-Serbi,...
Interesante

A mund ta gjeni në këtë foto Ramush Haradinajn?

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e 7 marsit, Ditës së Mësuesit, ka publikuar një fotografi të tij nga klasa e katërt. Aty shihet Haradinaj bashkë me shokët dhe shoqet e klasës. Fotografia daton nga viti 1978-79. Por a mund ta gjeni se cili është Haradinaj?...
Lajme

​Sonte “Nata e Zjarreve” në Prekaz

Sot përfundon manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të Komandantit Legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Aktivitetet e shënuara më 5, 6 dhe 7 mars, janë në 22-vjetorin e...
1 2
Page 1 of 2