E hënë, 25 Maj, 2020

archive6 Mars, 2020 - 23:42

Lajme

21-vjeçarja përplas për vdekje një person në autostradë

Një person humbi jetën mbrëmjen e kësaj të premteje pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:35, në autostradën Durrës-Tiranë. Sipas policisë, një mjet me drejtuese 21-vjeçare K.G., në rrethana ende të paqarta ka aksidentuar një person ende të paidentifikur, i cili si pasojë i plagëve të...
Lajme

Vdes një grua në Korçë, mësohet se a ishte prekur nga koronavirusi

Një 50 vjeçare nga Korça me sëmundje kronike ka ndërruar jetë në spitalin Rajonal të Korçës. Mësohet se 50 vjeçarja vuante prej kohësh nga diabeti dhe ndodhej në reanimacion ndërsa kishte shfaqur probleme me frymëmarrjen gjatë shtrimit në spital. Analizat e gruas janë dërguar në Tiranë dhe pritet përgjigjja ditën...
Lajme

Edhe një rast i dyshuar me koronavirus

Një Qendrën Spitalore Universitare të Tiranës (QSUT) është shtruar një grua e dyshuar me koronavirus. Ajo erdhi nga spitali i Lushnjes me simptoma të ngjashme të virusit vdekjeprurës COVID-19, vështirësi në frymëmarrje, temperaturë të lartë dhe dhimbje. Siç raportojnë mediat në Shqipëri, 50-vjeçarja ishte kthyer pak ditë më parë nga...
Biznes

Kosovarët të zhytur në borxhe, kaq miliona euro janë në kredi

Fillimi i këtij viti Kosovën e ka karakterizuar me rritje të borxheve në sektorin mikrofinanciar, ku mesatarja e madhësisë së kredive është rritur në 2 mijë e 143 euro, shkruan Gazeta Sinjali. Në sektorin mikrofinanciar hynë të gjitha institucionet financiare jo-bankare të cilat japin kredi me shuma jo të mëdha....
Lajme

Moti për 5 ditët e ardhshme, shi dhe borë!

Në fundjavë mot kryesisht me vransira dhe shi, në vise malore borë. Temperaturat nga e diela në rënie. 6.03.2020 – Ditëve të fundjavës mbi vendin tonë do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga cikloni “ELLI” që po kalon nga Europa qëndrore. Do të mbajë mot kryesisht i vranët...
Sporti

Rusia po e deklason Kosovën në futboll

Rusia po e deklason Kosovën në futboll. Për shkak të koronavirusit, këngëtarja e famshme anulon dasmën. Pas vdekjes së babait, në këtë gjendje ka përfunduar Enca. Shkurte Gashi feston ditëlindjen, do të befasoheni sa vite mbushi. Ndihuni të lirë të na kontaktoni për çdo gjë që lidhet me informacionin....
Lajme

Qeveria Kurti: Shërbimi ushtarak i obligueshëm – Ja sa do të zgjatë

Në programin qeverisës që e ka siguruar Koha, është përfshirë edhe zotimi i kryeministrit Albin Kurti, për ta bërë shërbimin ushtarak të obligueshëm. “Shërbimi ushtarak i obligueshëm që do të jetë me kohëzgjatje tremujore në përputhje dhe standardet më të mira të vendeve të NATO-s”, thuhet në programin e Qeverisë...
Op/Ed

Diplomat nuk të bëjnë intelektual

Nga MSc. Donika Bakiu Diplomat nuk të bëjnë intelektual! Diplomat nuk të bëjnë njeri! Intelektualët e vërtetë paraqesin forcën kryesore të prezentimit të fuqisë krijuese dhe të zhvillimit të së mirës shoqërore në përgjithësi. Unë kam njohur njerëz inteligjentë pa diploma kolegji, duke pasur një arsim në kolegj nuk do...
1 2 3 4
Page 1 of 4