E hënë, 25 Maj, 2020

archive4 Mars, 2020 - 23:27

Op/Ed

Grenelli agresiv, Thaçi posesiv, Vuçiqi fitues dhe Albin Kurti sfidues!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Po mungon largpamësia e Bacës Adem: Nuk ka shqiptar, përjashtuar këta ata që e dhanë jetën gjatë kundërshtimeve ndaj robërisë një shekull e më shumë ndaj pushtuesve të Mbretërisë Serbo-Kroate-Sllovene, Jugosllavisë së AVNOJ-it, Jugosllavisë Vetëqeverisëse ku bënin pjesë edhe shumë shqipfolës që sot po bëjnë...
Lajme

Moti për katër ditët e ardhshme, iu presin temperatura befasuese

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në ditët në vazhdim. 3.03 – Më ngrohtë, kryesisht me vransira, e pasdite edhe me erë. Kohëpaskohe priten reshje lokale shiu. 4.03 – Kryesisht vranët. Në mëngjes me erë dhe reshje lokale shiu. Pasdite dhe në mbrëmje reshje më të vazhdueshme shiu. 5.03-6.03...
Lajme

Mustafa: Koalicionin LDK-VV mund ta kërcënojë vet koalicioni LDK-VV

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka reaguar pas një sondazhi të publikuar në Debat Plus të RTV Dukagjini përmes së cilitopinionit publik u është shtruar pyetja se “A po e kërcënon LDK koalicionin?”, transmeton Periskopi. Mustafa ka thënë se pyetja është dashur të shtrohet se ‘kush po e kërcënon koalicionin’,...
Lajme

Njihuni me këshllitaren e re e Kurtit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, emëroi sot znj. Furtuna Sheremeti si Këshilltare të Jashtme Politike për Çështje Juridike. Znj. Sheremeti është e lindur dhe e rritur në Prishtinë, ku edhe ka përfunduar studimet për drejtësi në Universitetin e Prishtinës. Ajo ka kryer studimet Master në Kriminologji e Shkenca...
ShowBiz

Motrat Mustafa publikojnë këngën ‘Shoqja si motër’

Motrat Mustafa vazhdojnë të dallohen me projektet muzikore, duke prekur gjithmonë zemrat e shumë njerëzve me tekstet që kanë. Edhe këtë herë ato kanë goditur me një këngë dedikuar femrave, konkretisht shoqeve. Me një tekst të veçantë dhe aq mirë të renditura me shprehje Motrat Mustafa publikojnë këngën ‘Shoqja si...
Lajme

Thaçi ironizon me Vjosa Osmanin që s’e la të raportojë në Kuvend, ia tregon vendin veç me dy fjalë

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se nuk ka kërkuar seancë urgjente, por raportim normal në Kuvend, duke iu përgjigjur në këtë mënyrë kryeparlamentares Vjosa Osmani. “Kam kërkuar krejt në mënyrë normale t’i drejtohem Kuvendit, nuk kam kërkuar raportim urgjent sepse gjendja nuk është urgjente, është një process normal, në Kuvendin...
1 2 3 4
Page 1 of 4