E hënë, 25 Maj, 2020

archive3 Mars, 2020 - 22:45

Lajme

“Glauk mos e kthe Vlorën, nuk e ke edhe nji si ajo!”

Aktori i njohur kosovar, jo rrallë herë komenton çështjet e ndryshme politike. Së fundmi, ai i është drejtuar ministrit Glauk Konjufca, lidhur me propozimet për të liruar nga detyra disa ambasadorë, shkruan Indeksonline. Shkrimi i tij i plotë në Facebook: Z.Ministër dhe i nderuemi Glauk! Nuk di pse po t’shkruej...
ShowBiz

Moderatorja shqiptare “djeg” rrjetin me fustanin e shkurtër

Ajo është një nga moderatoret shqiptare më të komentuara në rrjetet sociale. Me çdo postim që bën në “Instagram” apo deklaratat televizive, ajo tërheq menjëherë vëmendjen dhe qëndron në qendër të vëmendjes. Është fjala për Alesia Bamin, e cila së fundmi ka publikuar një fotografi që ka kthyer menjëherë sytë...
Lajme

Shtëpia e Bardhë publikon foto nga takimi Thaçi-Vuçiq

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar në Shtëpinë e Bardhë të hënën. Shtëpia e Bardhë ka publikuar foto zyrtare nga ky takim mes liderëve. Thaçi dhe Vuqiç ishin pritur në Shtëpinë e Bardhë nga Këshilltari për Siguri Kombëtare në SHBA, Robert O’Brien dhe...
Lajme

Turqia fillon ofensivën ushtarake në Siri

Njësitë turke po fillojnë operacionin "Mburoja e pranverës". Turqia po ndërmerr veprime të forta ushtarake kundër forcave të qeverisë siriane. Në provincën Idlib, njësitë turke po fillojnë operacionin “Mburoja e pranverës”. Ankaraja po i përgjigjet sulmeve ajrore nga ushtria Asad në të cilën u vranë 33 ushtarë turq, transmeton 21Media....
Lajme

Kështu do të mbajë moti dy ditët në vijim

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme. Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi. Shi do të bie me intensitet mesatar deri të lartë , duke...
1 2 3 4
Page 1 of 4